Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SCP fájl-átvitel: csak a...

SCP fájl-átvitel: csak a megváltozott bájtokat másolja, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A WinSCP-t használom, hogy Linux-os gépről letöltsek fájlokat.

Azt szeretném, ha egy nagy fájl esetén például csak a megváltozott bájtokat másolná, így pár másodperc is lehetne a letöltés, ha az elejétől kezdi, akkor pedig egy óra...

Nem találtam erre opciót.

Más, grafikus megoldások Windows alá? Tudom ilyen-olyan backup, nem tudom hogy WinSCP-ről milyen nehéz átszokni más programra ezesetben.



2023. okt. 11. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
A diff és a patch parancsokra keress rá.
2023. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Windows-os oldalról ezzel semmire sem megyek.
2023. okt. 11. 11:14
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Mert Windows-on nem lehet futtatni WSL-t, cygwint, msys2-t, igaz?
2023. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehetni lehet csak ebben az esetben felesleges.

Egyébként közvetlen hozzáférése nincs a Cygwin-nek a protokollokhoz (elég nagy valószínűséggel) Windows és Linux kommunikációt illetően, ez max egy emulátor.

Egyébként ha megoldást tudsz, pár rövid mondatban is lehet vázolni, kulcsszavak meg sejtetések és provokálásra szánt visszakérdezés helyett.

2023. okt. 11. 12:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen közvetlen hozzáférés? A Cygwin (meg az MSYS2) Windowsra fordított GNU programok gyűjteménye, semmiféle emulátorról nincs itt szó...


A diff program meg tudja mutatni két fájl közti különbséget, és a különbségekből készíteni egy diff fájlt. A patch program ezt a fájlt tudja egy másik fájlra alkalmazni, azaz patchelni. De a diff csak szöveges fájlokkal működik együtt.

Ha bináris fájlaid vannak, akkor neked a bdiff vagy a bsdiff, és a bspatch kell. Ezek alapvetően mind Linuxos toolok, ezért írtam, hogy Windowsra ott a Cygwin vagy az MSYS2, amivel tudod futtatni őket Windowson. Most megnéztem, MSYS2 alatt nincs bdiff/bsdiff, Cygwin alatt viszont van. Patch mindkettő alatt van.

Mindkettőt egyszerű telepíteni, GUI installer van hozzájuk.



Van egyébként Windowsra írt komplett diff/patch eszköz: [link]

Vagy ott a DiffPatchWpf: [link]

Ha a diff nem felel meg, ott az xdelta: [link]

Ha ez sem jó, ott az xdelta, ennek van Linuxos változata is: [link]


De alapvetően a bsdiff-patch páros használat nagyon egyszerű.

Csinálsz egy patchet a fájlodból, pl. van a "regi" és az "uj" fájl:

bsdiff regi uj patch


Ekkor a két fájl különbségéből elkészül a "patch" nevű fájl.


A túloldalon van egy "regi" nevű fájlod, és te azt szeretnéd, hogy ebből "új" legyen. Ezért átmásolod az elkészített "patch" fájlt, és alkalmazod rá:

bspatch regi uj patch


Ennyi.


[link]

[link]

2023. okt. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az rsync működik hasonló elven. Hogy van-e grafikus frontend, azt nem tudom, de feltételezem, hogy igen. Ez is ssh-n megy, szóval nagy változás nem lesz.
2023. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. okt. 12. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!