Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha tört windows 10et telepítek...

DeskoHUN kérdése:

Ha tört windows 10et telepítek, de veszek hozzá digitális cd kulcsot amivel aktíválom, akkor az fog-e befolyásolni valamit? Vagy ugyan úgy normálisan fog működni mivel be lett aktiválva?

Figyelt kérdés

2023. okt. 11. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen letoltheto a windows 10 telepito a microsoft oldalarol.
2023. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
telepites utan 1 honappal is lehet aktivalni, nem kell telepiteskor rogton
2023. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, Köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 11. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Ó bazki, így jártam én is a hétvégén, meguntam a jobb alsó sarokban a vízjelet, vettem olcsó kulcsot (jó helyről, nem "jó" helyről), és nem megy...


Amikor SSD került a gépembe, akkor hagytam ott a szervízben, mondom, én nem vesződök vele, tegyenek rá szűz rendszert ők. Hát, tettek is valamit, de ezek szerint hiába volt ingyen elérhető a win10, ők valami okosabbat raktak, mert már a harmadik kulcs sem működött, hibaüzenet értelmezése szerint a tört verzió miatt.


Szóval állhatok neki valamikor szűz rendszert rakni, de amikor az ember reggel 6:30-kor elmegy otthonról, este 8-kor ér haza, akkor nehezen szánja rá erre magát. Pedig most már kulcsom van, legit win10-et hivatalos helyről is tudok tölteni (már a telepítő pendrájvig el is jutottam, már tényleg csak neki kéne állni).


Szóval TL;DR - lehet, hogy nem lesz jó a kulcs.

2023. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

#4 Mivel "olcsó" kulcsot vettél, teljesen mindegy honnan vetted, nem biztos, hogy be tudod aktiválni. Az összes olcsó kulcs "szürkekulcs", amit mennyiségi licencekből "lopnak" össze. Ha véletlen olyan kulcsot fogsz ki, ami már nem működik, akkor kb. így jártál (a mennyiségi licenc sem végtelen). A hivatalos Home ára 30 ezer Ft körül van, a hivatalos Pro ára 50 körül.

Olyan hibaüzenet nincs a Windows-ban aktiválás során, hogy "tört" Windows-t használsz, ezért nem aktiválhatod. Bármikor be tudod akiválni KMSpico használata után is legális Windows kulccsal...

2023. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Passzpiros, valami számos-betűs kód volt, utalhat sok mindenre, első az "okoswindows". És 3 kulcsra dobta ugyanazt a hibát, viszont az ügyfélszolgálat is tök korrekt volt, igaz reflexből ők is "hibás volt a kulcs, bocsika" üzenetet küldtek, tehát ez a leggyakoribb. Utána kanyarodtunk el a "biztos, hogy legit windowst akarsz aktiválni?" irányba. És hát mivel nem én tettem fel anno, így csak tippelni tudok, de fel nem foghatom, hogy amikor ingyen van a windows, legfeljebb diszkréten kéri az aktiválást, akkor miért kell kalózverziót telepíteni, ami ráadásul ugyanúgy cincog az aktiválásért...


Viszont mivel 3 kulcs is ugyanide vezetett, gyanús, hogy most nem az "olcsó kulcsnak híg a leve" esete forog fenn.

2023. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De nincs olyan, hogy "kalózwindows". nCore-ról is ugyanazt az MSDN-ről származó .iso fájlt töltöd le, ha legit kulccsal aktiválod, akkor eredeti lesz. A "kalóz" onnantól lesz, hogy KMSPico-val, vagy valami aktivátorral beaktiválod. A Microsoft nagy ívben leszarja, hogy honnan van meg neked maga a telepítő, a kulcs a lényeg... ott más probléma lesz, amit nyilván egy tiszta telepítés meg fog oldani, de nem a szerviz hibája. Mit ír ki a Windows aktiválásnál maga a Windows? Van hibakód? Ez már tök másik kérdés, nem akarom "beszennyezni" vele az eredetit, ha akarod folytassuk privátban.
2023. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!