Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows XP operációs rendsze...

A Windows XP operációs rendszer használható 2023-ban meg 2024-ben?

Figyelt kérdés

Van egy 2012-es gépem, amin fut a Windows XP-től a Windows 11-ig minden Windows. Tudom hogy régi a rendszer meg elavult stb. De lehet használni még a Windows XP operációs rendszert?

A gép adatai:

RAM: 4 GB

HDD: WD SATA HDD 250 GB (a Windows 232 GB-ként érzékeli)

GPU: Intel HD grafika


Játékokra használnám Pl. GTA SA, meg egyéb régi programokra.



2023. okt. 30. 18:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
10/11 scriptel debloatolható. Mindent letakarít és a kémkedést is abbahagyja.
2023. okt. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%

10-re azért mondtam hogy rossz, mert ronda a kinézete, kémkedik, instabil meg bloatware programok vannak benne.


Igazad van. Inkább én kémkedjek utánad mint a microsoft. Rendszeresen keresem az xp usereket, mert jó rajta gyakorolni a hackelést.

2023. okt. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
67%

Xp anno a valaha készült legjobb Windows lett ott találkozik az NT és 32bit.

Pokoli gyorsan megy és ha ésszel nézel sp3 tűzfala+jó böngésző elég

2023. okt. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Erre a gépre simán mehetne egy Win 8.1. Bár már az sem támogatott, de nemrég járt le, így még egy teljesen használható géped lesz, csak óvatosan netezz, ne kattints rá minden hülyeségre és legyen reklámblokkoló telepítve. 10-et ne tegyél rá mert összefossa magát.
2023. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
A Windows 8.1 operációs rendszert használtam, mikor a Minecrafttal játszottam, de lefagyott.
2023. okt. 31. 09:58
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"ronda a kinézete, kémkedik, instabil meg bloatware programok vannak benne"


Rondaság ellen nincs mit tenni

Kémkedés ellen vannak debloaterek

Instabilnak nem mondanám, 2017 februárjában raktam össze a gépem, feltettem Win10-et, azóta frissít, nem volt gondom vele

Bloatware programok törölhetőek


De nem kötelező Windows mellett maradni, ott a Linux. Na ott olyan kinézetet állítasz be amilyet akarsz, nem kémkedik, nincs bloatware, és azt törölsz le amit akarsz, ha éppen az ablakkezelőt vagy a boot szektort látod bloatware-nek, engedi azokat is törölni.

2023. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
windows 7 az jobb windows xp meg alig tud pár oldalt megnyitni mivel a google kicsit sem támogatja, windows 10/11 az ronda szar.
máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!