Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Avast helyett jó ingyenes...

Avast helyett jó ingyenes alternatíva vírusirtó?

Figyelt kérdés

Mot fixhd-n Vendynél hallottam, hogy többek között az avast adatbázisát is ellopták és nem biztonságos használni.


Vannak még megbízható alternatívái?



2023. nov. 2. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
A defenderrel az a gond, hogy...?
2023. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
61%

Az ingyenes vírusirtók nem biztonságosak, rengeteg fontos funkció inaktív bennük. A Windows Defender nem elég hatékony.


Itt egy lista több ajánlott fizetős vírusirtóról, havi bontásban egyik sem drága a biztonságodért cserébe. Ezeket szakértők is ajánlják, nem törték fel az adatbázisukat, jobbak sokkal, mint az Avast fizetős változatai.


Panda Dome Advanced HUN (csak 2500 Ft egy évre)

Symantec Norton Antivirus Plus (csak 6000 Ft egy évre)

McAfee Total Protection (csak 7000 Ft egy évre)

2023. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2023. nov. 2. 20:24
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
ESET
2023. nov. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Miért lett így lehúzva a 2. válasz?
2023. nov. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5


Én nem pontoztam le, de feltételezem azért, mert olyan vírusírtókat ajánl benne a válaszadó, amiket a szakma nagy része messziről kerül.

Egyedül a Symantec az, ami tényleg egy korrekt termék. De a Panda, pláne a McAfee, ezekre biztosan nem bíznám a gépem védelmét.

2023. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Azért a McAfee mostanában sem gyenge. Nem tudom, mennyire megbízható ez a honlap, itt a 4. helyre sorolták: [link]


Az 1. helyre a Symantec-et ( [link] ) tették, 2. a Bitdefender ( [link] ), 3. a TotalAV ( [link] )


Az Avira a 6.: [link]

Az ESET csak a 12.: [link]

2023. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem is a Norton a legszimpatikusabb ár-értékben.
2023. nov. 3. 10:11
 9/13 anonim válasza:

"Én nem pontoztam le, de feltételezem azért, mert olyan vírusírtókat ajánl benne a válaszadó, amiket a szakma nagy része messziről kerül."


Nem haragszom rájuk, hogy lepontoztak engem. Sajnos az informatika olyan szakma, hogy az 1-2 évvel ezelőtti tapasztalatokra és tudásra nem biztos, hogy érdemes támaszkodni. Hiába volt az ESET egy kifejezetten ajánlott, jó vírusirtó évekkel ezelőtt, mostanában egyre rosszabb helyezéseket ér el a teszteken.


Akik lepontoztak, évekkel ezelőtti tapasztalatok alapján tették. Most az ESET az, amit senkinek se tudnék ajánlani. Régen ez a McAfee és a Norton volt. Az utóbbi kettő sokat fejlődött, az ESET pedig zuhanórepülésben van. 1 év múlva lehet, hogy ismét jobb lesz az ESET. Mindig változik a vírusirtók piaca. Azt kell megvásárolni, ami a teszteken jól szerepelt és ezek közül a legolcsóbb.

2023. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én erről már leírtam a véleményem a másik kérdés alatt. Ahány teszt, annyiféle vírusírtót hoznak ki győztesnek. Belinkelheted a safetydetectives.com tesztjeit, ahol a McAfee jön ki a legjobbnak, én belinkelek mellé 15 másikat, ahol 15 másik vírusírtót hoznak ki győztesnek.

Éppen, hogy annak múlt el az ideje, hogy ilyen teszteket olvasgatunk. 10-15 évvel ezelőtt még valóban így működött a dolog, de manapság ez is csak üzlet lett, a tesztek túlnyomó többsége PR cikk.


Egyébként amelyik vírusírtó jó volt 1-2 éve (nyilván a friss verzióra gondolok, nem a két évvel ezelőtt kiadottra), az jó ma is, ezek nem olyasmik, amik pár év alatt elavulnak. Amelyik pedig gyengén van megírva, vagy egyszerűen csak nem tetszik az üzletpolitikája, az valószínűleg két év múlva sem lesz sokkal jobb.

2023. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!