Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WIN7 nem látja a pendrive 2....

WIN7 nem látja a pendrive 2. partícióját, miért?

Figyelt kérdés
Windows 11 media creation tool csinált egy partíciót magának USB pendriveon, a másik felét meg üresen és partícionálatlanul hagyta. Azt megformáztam NTFS-re Windows 10 alatt és raktam rá adatokat. De WIN7 alatt nem látszik, sőt a lemezkezelőben látszik de nem enged vele semmit kezdeni.
nov. 10. 07:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A meghajtó kapacitásának helyreállítása.


A "cmd" parancssor megnyitása rendszergazdaként. Parancsok:


DISKPART

LIST DISK

SELECT DISK X - az "X" a meghajtó jele.

SELECT PARTITION 1

DELETE PARTITION

CLEAN

CREATE PARTITION PRIMARY

LIST PARTITION

EXIT


Természetesen minden parancs után ENTER.

Ha kész akkor lehet formázni és betűjelet adni neki.

nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja én HDD-vel jártam így régebben, a diskpart segített. Igazából nem volt partíció rajta, ha jól emlékszem.

A tool csinálta, de miért...???

nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Win10 nél lett bevezetve hogy pendriveon több partíciót is kezel. Win7 még nem tud ilyet.


De pl gparted-el ki tudod terjeszteni a fat32 partíciót is 32GB fölé.

nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Win10 alatt látható mindkettő, win7 alatt csak az első. Ezért sztem nem kell meg nem is akarom formázni. Win7 alatt hogyan lehetne használni?
nov. 10. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:
pl gparted-el ki tudod terjeszteni a fat32 partíciót 32GB fölé...
nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4 kérdező

A másik partíciódon van 1MB fat32-re vagy exfat-ra formázott terület - ezt mire akarod használni?

Vagy törlöd a partíciókat róla ahogy #1 írta vagy hagyod úgy ahogy a media creation tool létrehozta.

nov. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ntfs a második partíció, az első csak fat de azt látja is.
nov. 10. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha azon gépek biosa ismeri az ntfs-t amire telepíteni akarsz (az ATX gépek jellemzően ilyenek, csak a gagyi brand gépek egy része nem) akkor másold le róla a fileokat valahova, töröld a 32GB partíciót, hozz létre egy nagyot, formázd ntfs-re, majd másold vissza az adatokat.

Legközelebb az iso-ból kézzel másold át a fileokat a pendrivera, főleg hogy win11 esetén csak a weboldalas iso a friss 23H2.. (az mct nem)

nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban is írták, csak az újabb rendszerek látnak egynél több partíciót pendriveon.


"Win10 nél lett bevezetve hogy pendriveon több partíciót is kezel. Win7 még nem tud ilyet."


Ez biztos. Talán valamilyen szoftver telepítésével megoldható a probléma, de gyárilag a win7 pendriveon csak az első partíciót fogja látni. Ahogy az XP és a többi is.

nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!