Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik képernyőfelvevő dolgozi...

Melyik képernyőfelvevő dolgozik magabiztosan?

Figyelt kérdés

Obs-sel dolgozok, általában 1 órás videókat veszek fel, ahol diagramokat mutogatok, és az egérrel jelzem épp, amit figyelni kell.


Túl vagyok 20 videón kb, de már harmadjára fordul elő, hogy szaggatott lesz az egész, de nagyon durván. Az egér nem is látszódik, és mintha fél percenként egy db kép lenne maga a videóban, nem egybefüggő folyamat.


Szerintem jó gépem van, emellett csak hangrögzítő program meg, és pdf-ek vagy diagramos program van megnyitva, aminek nincs nagy igénye ugyan csak.


Olyan megoldást keresnék, ami tökéletesen leköveti még az egeremet is, és felveszi a képernyőn látottakat.


Mit javasoltok?


nov. 10. 14:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen az a jó gép és mire van állítva az OBS enkóder?
nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kikapcsolni az átlátszóságot. Telefonról vagyok, valahol a szín beállítások alatt van. Nekem Unreal Engine alatt csinálta ezt. Alig volt CPU/GPU terhelés mégis a felvétel szaggatott volt.
nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Acer aspire a317-53g

Win11, i5 2,4gHz, 20gb ram, 2047Mb nvidia gforce mx350, 1tb ssd és 1tb hdd.


Obs pedig áttűnésen van, 300ms

Felvetel minosege: jó minőség, közepes fájlméret

Mp4

60fps

nov. 10. 14:54
 4/15 A kérdező kommentje:

[link]


A 8gb ram lett 20-ra bővítve, és 2TB tárhely.

nov. 10. 14:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Oké, de mire van állítva az enkóder? Nézd meg a beállításokban a kimenetnél. CPU/x264 vagy NVENC vagy Quick Sync Video? Gyanítom az elsőre és ez okozza a problémát is.
nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Bementem a kimenetbe, ott a felvételnél ezeket írja:


Kódoló:

-szoftver (x264)

-szoftver (x264 alacsony CPU használatú előbeállítás)

-hardveres (qsv, h.264)


Nekem a hardveresre van állítva.

Remélem erre gondolsz.

nov. 10. 15:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen erre. A fenti hiba x264-nél gyakori amikor gyenge a gép, de QSV-vel nem lenne szabad előfordulnia.


Nem melegszik nagyon a laptop?

nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Speecy 64 fok felett sosem írt még, de ahogy elindítom ezeket az alkalmazásokat egyben, hallom, ahogy pörög ezerrel.


Tudsz másik programot ajánlani esetleg? Megpróbálnám azzal is. Esetleg a windowsnak nincs sajátja?

nov. 10. 15:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Van Microsoft Screen Recorder Pro, de ezek mind egyformán működnek, ugyanazokkal a hardverekkel rögzítenek( az OBS is teljesen stabil és jó cucc ). Sajnos az MX350-edben nincs nvenc ami át tudná venni az igp-től a munkát.


Az áttűnés kikapcsolását próbáltad? ( lehet ez olyan funkció ami megöli az igp-t ).

nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem WM Capture 9-2 nagyon bevált.

[link]

nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!