Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tegyek, ha valakitől...

Mit tegyek, ha valakitől vettem egy programot, majd kiderült, hogy tört változat, és az ingyeneset adta el nekem?

Figyelt kérdés

Van egy program, aminek az eredeti ára kb 40.000ft+áfa.

Van egy srác, akinek vállalkozása van, és ajánlották, hogy nála olcsóbban hozzá lehet jutni a programhoz.

Elutaltam neki 20 ezret, majd zoomon feltelepítette nekem a programot. Fura volt, hogy nem kért kódot, de működött és örültem neki. Ennek már 2 éve kb.


Majd ma használtam volna, de kijött eá egy frissítés, és anélkül nem lehetett használni a programot.

Lefrissítettem, és azóta nem jó.

Felvettem vele a kapcsolatot, és akkor jött rá, hogy mi a helyzet, majd azonnal letiltott és nem reagál semmilyen megkeresésre.

Próbáltam volna egyezkedni vele, de nem reagál.


Én nem tudtam, hogy a crackelt verziót adta el nekem, ami amúgy ingyenes a neten.


Megvan a beszélgetés és az utalás is, elbújni nem tud, mert vállalkozása van és vagy 20 ezer követője.


Mit tegyek? Jelentsem fel? Ez bűncselekmény egyáltalán?

Vagy vegyem fel a kapcsolatot a program jogos tulajdonosával, ügyfélszolgálatával?


(Rajtam kívül sokszáz embernek eladta ugyan ezt biztosan)


nov. 18. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Ket evvel az esemeny utan? Viccelsz, ugye?


A sajat kapzsisagod aldozata vagy, pontosan tudtad te hogy nem eredeti programot kapsz feleannyiert mint a rendes bolti ara, de akkor amikor a bomba uzletet megkototted erdekes modon nem firtattad hogy ez hogyan lehet, nem gyanakodtal akkor se amikor licenszkod nelkul telepitette fel... Nyilvan nem legalis amit feltelepitett, de vastagon benne vagy te is.

nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

"Megvan a beszélgetés és az utalás is"

Ügyes, a jogsértésed magad bizonyitod.

nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

"Majd ma használtam volna, de kijött eá egy frissítés, és anélkül nem lehetett használni a programot."


A figyelmeztetés ellenére nem kellett volna frissítened, és használható maradt volna.


Melyik programról van szó?

nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A régi programot sem lehetett használni, nem töltötte be az adatokat. Direkt erre épült a frissítés, hogy ne tudja használni az a programot, aki nem vette meg.

Nem tudtam, hogy létezik tört verzió, nem is tudtam, hogy az eredeti kér kódot, így instant marhaság, amit az egyes ír.


A kettesnek is baromság a válasza, pont az van meg a beszélgetésben, hogy nem említi, hogy nem eredeti a program, én pedig azt kértem tőle.

nov. 18. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
es jofejsegbol odaadta neked felaron? elmesz a p.....a
dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy lerendezitek peren kívül, vagy csalás miatt feljelented.
jan. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!