Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telegram-on Kripto BOT-ot...

Telegram-on Kripto BOT-ot reklámoznak az egyik csoportba. Kinek mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

Pénz Szele

@Gusztáv Katona

Csendes megfigyelőként vagyok a tagja pár napja. Különböző utalásokról és pénz kereséről osztottak meg képernyőfotókat és videókat. Az állítólagos kriptobot használókról is töltöttek fel dolgokat.


Tényleg van ilyen kripto bot ami helyettünk befekteti a pénzt ráadásul ekkora haszonnal?



#csaló #telegram #telegram bot #pénz szele
nov. 27. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Van, de azt a pénzt nem látod többé... 🙄
nov. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sziasztok, én is találkoztam vele a napokban Telegramon! Nálam a név Vince Kelemen és a "Siker ragyogása" az oldala. Már 1.3k a tagok száma, szóval sokan belelépnek. A módszer hasonló mint több Gy.K-s posztban olvasható. Instáról jön fel a hírdetés, 350 Ft ha megnézel egy videót, itt főleg ilyen táncos videók voltak. Majd még többet ad a szponzor ha csatlakozol az oldalára. Ott aztán kezdődik a hülyítés, de nagyon komolyan, videókat tesz közzé, sportautó mellől beszél Dubaiból, van egy csomó mellékszereplő, egy csaj akit vacsizni visz, majd reggel együtt kelnek. Aztán jön a story, hogy egy fickót kiraboltak, de ő mivel gazdag bróker segít neki, úgy hogy megmutatja hogy hogyan lehet az ő Kripto botjával pár óra alatt, 28ezer forintból majd 8 Misit csinálni. Ja és közben megy hogy ki is sorsol 8milliót azok közzül akik írnak neki privátban. Majd beindul a buli, teszi sorra fel hogy már milyen sokan fektettek be 30-40-50 ezret és a bankszámla kivonat is ott van mindenkinek ott áll a 8-10-15 millió a szamláján, meg hogy miket vettek a pénzből. Nagyon remélem hogy csak kevesen dőlnek be neki, mert annyira látszik hogy kamu az egész, van pár videó nyertesekről is, de annyira gyenge ahogy olvassák az odaadott szöveget! Mikor én is először láttam jöttem ide megnézni, hogy mások írtak-e már erről a csalásról, és bizony sokan, csak mindig más néven szédít a fickó, de nem csodálom ha sokan belefutnak...
dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos...


Ecsenyi Áront, aki egy kriptovalutákat támogató hazai politikus. Egy Oroszokból álló csoport, felkért a Bitcoin és egy tőzsde népszerűsítésére.


Amit és akit láttok álnéven Ecsenyi Áron, mert őt is átverték. A vele forgatott videókat átverésekhez használják.


Itt beszél az esetről : [link]


Gondolom ezt a fickót látjátok. A bottal reklámozott tőzsde a Gate.io tőzsde copy scamje, egyszerűen lemásolták azt a tőzsdét. Ha felkeresed a tőzsdét, fogsz kapni egy figyelmeztetés, hogyha nem vagy amaerikai állampolgár megszüntethetik a számlád és be se tudsz regelni.


Ekkor gondolom a segítő majd segít és rajta keresztül még is beutalhatod a pénzt. Ráadásul a videóban mondjárt a kártyáról be és kiutalást mutatják, ugye egy kamu oldalon azonnal meg van így a kártya adatod.


Az Arbitrázsról tudni kell, hogy egy létező jelenség, és nagyobb piaci szereplők keresnek is két tőzsde között az árfolyam eltéréseken, olyannyira hogy a másodperc tört része alatt gyakorlatilag annyira összehangolják a tőzsdei árakat. Hogy mondjuk egy 43 000 dolláros Bitcoibn esetében a legdrágább és a legolcsóbb tőzsde között nincs 100 dollár eltérés/bitcoin. A képek videók, mind kamuk és sajnos átverés az egész.


Hiába jelentgetjük ezeket csatornákat a hivatalos platformokon hetekig nem történik semmi. Azóta persze Áronon kivül lehet hogy mást is bepaliztak szereplőnek.

dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!