Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt miért nincs...

Linux alatt miért nincs NotepadPlus?

Figyelt kérdés

Pár év linux felhasználó vagyok, két szoftver van ami igazán hiányzik a Windows-ból.


Az egyik a Notepad++ és a vicc az, hogy OPEN SOURCE és a fejlesztője kijelentette, hogy nem is lesz linuxra kiadás. Ez miért van?


Most helyette Kate-t használok ami OK. De pl. Notepadben tudtam olyat, hogy uniq szerint rendezem TextFX-el. Most így ha uniq szerint szeretném rendezni akkor plusz egy command kell ami a sort -u terminálból.


A másik a MPC-HC és annak is az a funkciója, hogy le tudom lassítani a videót vagy gyorítani és pl a hang is lassul vagy gyorsul mellé. Ilyet nem találtam linuxon.

És pl a framek között is tudok ugrálni előre vagy visszafelé. Még a VLC-ben sincs ilyen funkció ott is csak előre lehet menni és az is bugos mint az állat.



nov. 29. 01:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

"A másik a MPC-HC és annak is az a funkciója, hogy le tudom lassítani a videót vagy gyorítani és pl a hang is lassul vagy gyorsul mellé."

mpv, [ és ] billentyű.


"És pl a framek között is tudok ugrálni előre vagy visszafelé. "

mpv-ben megoldható:

[link]


"Az egyik a Notepad++ és a vicc az, hogy OPEN SOURCE és a fejlesztője kijelentette, hogy nem is lesz linuxra kiadás. Ez miért van?"

Azért, mert egy adott platfoormra íródott program - pláne ha ingyenes, nyílt forrású - átportolása egy másik platformra idő. És ha egy pár ember fejleszti a dolgot, akkor a fejlesztője nem fogja venni a fáradtságot pár ember két szép szeméért.


"Most helyette Kate-t használok ami OK. "

Esetleg vannak olyan multiplatform megoldások, mint a VS Code (illetve annak telemetriától megszabafított változata a VSCodium: [link] ), vagy a vim ( [link] ) - ezek jobban bővíthetőek.

nov. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy wine alól lehet, hogy menne a notepad++. Mivel Windows API-t használ, így nagy munka lenne portolni, és ráadásul Linuxon vannak elég ütős szövegszerkeztők (vim, emacs, stb), ezért esélyes, hogy kevesen használnák. De létezik egy linux klónja is, csak nem emlékszem a nevére.


Kate-ben a Filter through command-dal lehet a selectionre alkalmazni parancsot ( [link] nem kell hozzá terminalt nyitni


Videós cuccokhoz előttem megválaszolták

nov. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

"ahol mindenki csak alternatívákat tud ajánlani "

Ha egy adott programot csak Windowsra irtak meg, akkor két lehetőség van: vagy Wine-t használ - ami a Wine adatai szerint működik:

[link]

vagy multiplatform, jobban elterjedt alternatívát, vagy - mint a #2-es hozzászólás is bizonyította - az éppen alkalmazott eszközhöz keresi meg a hiányzó funkciót.


"Én viszont azt mondom, hogy nincs alternatíva"

Ami egy hazugság, ezt bebizonyítottuk.


"vagy nem kínálja azt az UX környezetet, amit elvárna az ember tőle."

Mert az ember alapvetően egy komfortra, lustaságra, megszokásra törekvő gyarló lény.


"És nem, a Wine nem megoldás. "

De, belinkeltem azt ezt cáfoló bizonyítékot.

nov. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Notepadqq-t nem nézted?

[link]

Vagy esetleg Geany?


MPC-HC helyett pedig ahogy írták, mpv és molayer2 alapú lejátszót kéne nézni, ilyenből több is van, itt találsz párat: [link]


Az SMPlayer és a Celluloid biztos, hogy tud előre-hátra léptetni, ezeket használtam már én is.

nov. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Azt mondja a 4-es, hogy a unix-like rendszerek szarok...


Akkor kérlek: ne telefonoz (köhom Androidon linux kernel fut), ne netez (köhöm szerverek 80% linux vmely disztrója fut).


Jó az a linux, csak ne azt keresd rajta, mint a win-en. Értem, hogy megszokás nagy úr, de itt ezt el kell engedni. :)

nov. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Na, mivel jófej vagyok, gyorsan megnéztem pár programot.

Az SMPplayer le tudja játszani lassítva úgy a videókat, hogy a hang is lelassul, és van benne előre/hátra léptetés frame by frame: [link]


A Sublime Text tud sorokat rendezni: [link]

Bár ez a program fizetős, de a végtelenségig lehet ingyen használni, csak naponta 1-2x feldobál egy ablakot, ami arra kér, hogy vásárold meg.


Megnéztem a Geany-t is, ennél a Szerkesztés/Formázás/A kijelölés küldése menüben bármilyen parancsot meg lehet adni, a Geany elküldi neki a szöveget, és a végeredményt visszarakja a szerkesztőablakba: [link]

Innentől pedig bármikor előhívató a parancs, és még egy gyorsbillentyűt is rendel hozzá: [link]


Illetve még a Visual Studio Code-ot (VSCodium) és érdemes megnézni, ahhoz kismillió plugin van, biztos van köztük olyan, ami tud rendezni.

nov. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
#6 A 3., de mindegy, és nem is írt semmi ilyesmit. Különben is itt csak az asztali rendszerekről van szó.
nov. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Még annyit, hogy arra a kérdésre, hogy Linux alatt miért nincs Notepad++, az válasz az (miután megnéztem a forráskódját), hogy olyan szinten Windowsra (Win32 API) épül az egész, hogy egyszerűbb lenne újraírni az egészet valamilyen cross platform frameworkkel (pl. Qt), mint átportolni Linuxra.


Másrészt van Linuxra, egy snap csomagba be van csomagolva Wine-nal együtt: [link]

Ki lehet próbálni, mennyire életképes megoldás ez így (olvastam, hogy van, aki MacOS alatt használja évek óta így), de szerintem érdemesebb egy natív Linuxos megoldást választani.


Egyébként ha már említetted a Kate-et, abban van olyan menüpont, hogy alfabetikus sorrendbe rendezze a sorokat.

nov. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Mert van Notepadqq.
nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

"OPEN SOURCE és a fejlesztője kijelentette, hogy nem is lesz linuxra kiadás. Ez miért van?"

Mert a fejlesztője így döntött.

Nincs minden szoftver minden rendszeren. De van egy halom másik, köztük olyan, amit én jobban is szeretek, mint a Notepad++-t. Notepadqq, Sublime Text, Atom, VS Code, GEdit, Kate, stb. De Wine-nal elméletileg tökéletesen megy a Notepad++ is.

nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!