Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért mondják, hogy linuxon...

Miért mondják, hogy linuxon nem lehet játszani?

Figyelt kérdés

Sokszor felmerül itt a fórumban, hogy linuxon nem lehet játszani.


[link]


Több mint 10 000 játék elfut a linuxon a GTA 5 től kezdve az Elden Ring-ig.


Nem értem miért mondják, hogy a linux nem játékra való.



dec. 17. 15:06
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
76%
Kik mondják? Hol?
dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
18%

Sok ott a "Native" felirat. Nem lesz annyi FPS mint egy Windows-os gépnél. Ugyanúgy az Xbox és PS emulátorok. Ha egyszer arra lettek készítve és optimizálva, nem lesz PC-n ugyanolyan gyors.

Ha egyszer Win-re van akkor azon kell.

dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
67%
Mert akik mondják, azok még életükben nem használtak Linuxot.
dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
56%
Figyeljétek meg, mindjárt megjelenik a fél és a másfél pipás vérpistike a Linuxot fikázni.
dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 P.O.C. ***** válasza:
7%

Ennyi erővel MS-DOS 6.22 alatt is lehjet játszani, remek játékokat ismerek rajta a múltból. :D

Tehát nem lehetetlenségen van a hangsúly. De minek küszödjön vele a nagy többség egy olyan valamivel, amin talán elmegy amit szeretne, ha van oylan is helyette amin biztosan megy, natív módon jobb teljesítménnyel?

dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
17%

4: Hívtál? Tessék. :D


Amúgy nem kell a Linuxot bántani, megteszi azt maga a 3%-ával.

dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
2, A native annyit tesz, hogy linuxra is kiadták azt a játékot. Natívan fut linux alatt.
dec. 17. 16:06
 8/51 P.O.C. ***** válasza:
61%

Kiadják ja, de hány százalékukat azoknak, ami megjelenik és mennyi késéssel?


Én értem, hogy marha sok köztetek a Linux náci, emiatt a szűz máriát is le tudjátok minúszolni, aki ellene mer szólni. De aki a gaming célra vesz gépet, az mégis mi a halál f**záért kínlódjon a linuxal, mondjátok már meg!?

Ok lehet. De ez kb olyan, mint mikor valaki viszi azt, ami kerek, és görgeti azt ami szögletes.

dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
85%

Én Linuxot használok, de pont a napokban jutott eszembe, hogy fel kéne dobni a laptopomra egy Windowst, mert az ünnepek alatt lesz időm játszani.


Oké, hogy Linuxon elfutnak egyes játékok, de ha konkrétan egy adott játékkal akarok játszani, és az nincs Linuxra, akkor megszívtam. De tessék, most felmentem a Steam-re, és csináltam egy szűrést az ingyenes stratégiai játékokra: [link]

Szerintem ez mindent elmond.

dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

8, Az hogy pistike nem ért a géphez és csak játszani akar, oké használjon windowst.


De itt voltak egy páran akik feltelepítették a linuxot, után konstatálták, hogy ezen nem lehet játszani. Tele van ilyen posztokkal a fórum.


9, Nekem pl. a PUBG ilyen ami nincs linuxra az anticheat miatt. De ez miatt nem fogok windows-t használni. Ha a PUBG-nek nem kell a pénzem a vásárlások miatt, akkor el tudom költeni linux barát fejlesztőknél is. A PUBG-meg elmehet a p-be. Nem fogom magam alárendelni szoftvereknek. Ennyit nem ér semmilyen játék, hogy az elveimről lemondjak.

dec. 17. 16:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!