Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Digitális jóllét programban...

A Digitális jóllét programban mi ez a vírusirtó?

Figyelt kérdés

Nézegettem ezt az alapcsomagot, de mi ez a vírusirtó az asztalon?


Linuxra nem kell vírusirtó nem?


[link]



dec. 18. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ott is vannak kártevők:

[link]

[link]

illetve abban is segít, hogy ha neadjisten letöltesz valami vírusos állományt, akkor ne vidd át másik, például Windowsos rendszerre.


Ezért vannak víruskeresők Linuxra is - például:

[link]

dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nagyságrendekkel kevesebb a valószínűsége, hogy Linuxon komolyabb vírust kapj, de azért az óvatosság sosem árt.
dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam max szerverkörnyezetben fontos, otthoni felhasználásnál nem valószínű hogy találsz valami vírust. Meg úgy általánosságban a linux felhasználók sokkal felvilágosultabbak a rendszert illetően. Nem futtatnak random kódokat meg szoftvereket a netről. A legtöbb program meg ellenőrzött repókból jön. Tehát mi értelme is van a vírusirtónak?
dec. 18. 17:28
 4/5 Thunderfairy ***** válasza:

Az 1-es leírta. Hogy ne vidd akaratlanul is át egy másik gépre ahól esetleg fertőzhet. Linux-ra is vannak vírusok, de sokkal kevesebb. Én nem használók Linux alatt vírusirtót de még bekapcsolt tűzfalat se. Linux alatt biztonságba érzem magam.


Csak a Linux a jó rendszer.

dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4, Ennyi a linux a legjobb! Csak a linux!
dec. 19. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!