Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az normális, ha a windows-om...

Az normális, ha a windows-om 122 GB-ot foglal?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve lett telepítve, temp mappa üres, illetve lemezkarbantartóval is kitöröltem amit lehetett. Mi lehetne erre a megoldás, mert másoknak fele ennyit sem foglal.
dec. 20. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez csak a rendszer, vagy a személyes fájlok is? Minden amit a C-n tárolsz, annak a helyét foglalja. Itt vannak az Asztal, Letöltések, Dokumentumok (képek, zenék, videók) alapértelmezett mappái is.
dec. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem jó mindent a C-re menteni.

Azért szokták általában 2 részre osztani ( partíciónálni ) a HDD-t, hogy ne a C-re menjenek a személyes fájlok, hanem a másik részre, általában D. Így egy Windows behaláskor, minden fájlod megmarad a D-n, ha a Windowst netán újra kell telepíteni.

dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem normális, de a Windows esetében nem meglepő.
dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem, hacsak nincsenek tele a letöltési dolgaiddal.

Az én Win.11 op.rendszerem csak 26GB-ot foglal el. Az igaz, hogy én a Windows frissítésekre fenntartott 7GB-os tárolót is töröltem.

Nézd meg, hogy itt nálad mit mutat. - Gépház > Rendszer > Tárterület > Ideiglenes fájlok.

[link]

[link]

dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Maga a Windows mappa 15-20 GB kb általában.

A felhasználók mappát nézd meg mekkora, ott leszenek a fájljaid.

dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5. vagyok, Windows 10-re értettem. 11 valamivel több.
dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van.
dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szoktad karbantartani lemezkarbantartó/rendszerfájlok törlése? Itt frissítési előzmények, kézbesítésoptimalizálási fájlok törölhetők, a többit hagyd, ne pipáld be.
dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem normális. De bizonyos usereknél gyakran ez a vége. Ezért kell elvenni tőlük az admin jogot.
dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálam a Win 10 Home mérete 31 GB. Évek óta használom, időnként tisztítom lemez karbantartóval, telepítési, és biztonsági fájlokat gyomlálom.

Mi tud rendszeresen mégis bemászni a Windows mappába ?



A Win 10 méretét 31 GB-ként jelöli , viszont a lemezterületet 22,6 GB-ban határozza meg a File Explorer.


Mi a különbség a két adat között ? Ld. screenshot alábbi linken.


[link]

dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!