Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Világrekord kompreszió?

Világrekord kompreszió?

Figyelt kérdés

Sziasztok keresem LINUX-ra azt a kompresszort ami a legjobban tömörít.


Eddig a 7z xz brotli-t próbáltam de ennél sokkal extrémebb kell nekem.


Engem az sem érdekel, ha egy napig kompresszál 24 GB memóriával a lényeg, hogy kicsit legyen.


Melyik a legdurvább legextrémebb kompresszió ami létezik?


brotli pl egy 700 megás txt fájlból csinált 644 bájtot. de sok a redundancia. mp3 fájlból már egyik sem csinál semmit.


Szóval ajánljátok nekem a legelvetemültebb kompressziót ami létezik, ami annyira durván tömörít hogy nincs pratikus értelme használni mert fél napig kompresszál viszont nagyon jó fájlméretet csinál.



dec. 20. 21:39
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Na most találtam egyet: KGB Archiver


Ezt kipróbálom, de jöhetnek még ötletek!

dec. 20. 21:49
 2/37 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam, és nem jártam utána, hogy azóta is igaz-e, de 20 éve egyetemen még azt tanították, hogy az aritmetikai kódolás a csúcsok csúcsa, csak döglassú.

[link]

De akármennyire is jól tömörítsen valami, olyan nincs, amivel minden nagy mértékben összenyomható. Ami már eleve egy durván tömörített adatfolyam, azt jó esetben is csak 1-2 százalékkal lehet tovább tömöríteni. Az mp3 eleve azért jött létre, mert inkább beáldozták az adatok egy részét azért, hogy a tömörítési mértéket megnöveljék. (Veszteséges tömörítés.) Az mp3 már eleve egy olyan adatfolyam, ami durván tömörítve van, jelen tudásunk szerint nincs olyan (veszteségmentes) módszer, amivel érdemben tovább tömöríthető.

A Brötli egyébként az én tesztjeim szerint szövegeknél 50% közeli tömörítési mértéket ért el, kicsit kevésnek érzem nálad azt a kb. 8%-ot.

dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az a baj, hogy a tömörítéshez hülye vagyok. A brotli elég jónak tűnik. 700 MB fájlból csinált kevesebb mint 1000 BÁJTOT!!! De olyan txt szöveg volt aminél sokat ctr+c ctrl+v-ztem. tehát elég redundáns volt. De így is csak a brotli tudott ennyi bájtot csinálni. A többi tömörítő 1-10 MB ot csinált belőle.
dec. 20. 22:33
 4/37 A kérdező kommentje:

Van egyébként egy pár ezer eurós kihívás: [link]


Tömörítős kihívás. Itt elvileg a PAQ -al értek el jó eredményeket.

dec. 20. 22:34
 5/37 anonim ***** válasza:
Bocsi, félrenéztem a mértékegységeket. :D
dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Ott vannak példának okáért a mesterséges intelligenciát, neurális hálókat alkalmazó megoldások - például:

- [link]

- [link]

- [link] illetve ennek feldolgozásai: [link] -hp és [link]

dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
0%

Manapság felesleges annyira erősen tömöríteni. Minek?

Nem fér rá a txt fileod egy floppyra? Vagy a film egy CD-re??? 😀

dec. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

6, Köszi ennek alapján találtam egy leírást is: [link]


Itt van egy csomó benchmark, szóval ennek alapján ki lehet választani a legjobbat.


7, Egyrészt mert jár érte 5000 euró ha 1%-kal megléped a világrekordot. És utána minden egyes százalékért 5000 euró. Tehát ha a mostani világrekordnál 5%-kal jobban kompresszálsz akkor jár érte 25 000 euró.


De egyébként meg érdekesség képp, mert sokat lehet belőle tanulni.

dec. 21. 01:19
 9/37 anonim ***** válasza:
zstd 22-es compression ratio-val.
dec. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
41%
És itt fogod megtalálni a módszert rá??? 😅😅😅
dec. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!