Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 1 gigabites internetet ki...

1 gigabites internetet ki lehet használni torentezésnél?

Figyelt kérdés
Akinek van mi a tapasztalata? Tud ennyivel tölteni bármit is?
dec. 21. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Seedszerveresektől gond nélkül, mióta a lakossági neteknél is vannak már több tíz és száz megás feltöltések, most jobbak az esélyek a gyors letöltésre, mint pár évvel ezelőtt.

Ettől még nem biztos, hogy megéri csak emiatt gigabites netet venni. 500 megával is simán lejön bármi néhány perc alatt, még 100-200 megával sem kell komolyabban várakozni semmire, ha van seeder. 100 megás net fölött szinte csak másodperceket hasonlítod egymáshoz, hogy egy pl. 5 gigás valami 2 vagy 3 perc alatt ér le átlagosan. Régen a pár megás netek korszakában még számított, hogy 1 órát vársz vagy csak egy felet, ma már ez nem olyan lényegi szempont.


A másik előnye a gyors netnek, ha akár 5-10 eszközzel csatlakozol rá egyszerre, és mindegyiknek kényelmesen jut sávszél.

dec. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1 gibabitből megkapsz kb 700-800 megabitet leterheltségtől függően. Torrent mindig a seederektől függ, ha van sok seeder akkor ki lehet használni, ha nincs akkor nem.
dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tornetezek. Bár 1 gigabites internetem van ami optikai kábelen jön egészen a szoba asztalig meg van az optikai kábel. Aminek a végén egy optikai modem van. Normál internetezésre, vagyis általános internetezésre, nem lehet ki használni a gigabites internetet. Sőt ha nem vagy "dowlander" akkor a minden napi hétköznapi életben még a 250 Mbit/sec-es sebeségű internet is bőven elég, és megfelelő sebességű! Főleg általános Web böngészésre, és E-mail levelezésre. Még egy 4 tagú család számára is bőven elég a mai általános használatra egy 250 Mbit/sec sebességű internet is. Ki fejezeten "dowlander" típusú internetezésre van ki találva a gigabites internet. De mint írtam is én nem vagyok egy nagy "dowlander". Töltöttem már le filmeket. De elég ritkán töltök le filmeket. Általánosságban Web böngészésre, és E-Mail levelezésre használom az internetet. Ehhez viszont kifejezeten sok a gigabites internet. Akkor minek van gigabites internetem? Jogos a kérdés! Azért mert az internet szolgáltatóm ponton áron azaz olcsón 5090 Ft/hó-ért adja / kínálja. És szerintem havi 5090 Ft-ot meg ér. Csak ezért van gigabites internetem! Vagyis az olcsóság miatt van gigabites internetem!
dec. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ki lehet használni ha sok a seeder és a 4K HDR anyagokhoz kell is, mert az 20 GB-nál kezdődik, határ a csillagos ég. Ott ugyanúgy nem mindegy, hogy 100 vagy 1000 Mbittel jön le. Csak bírja a háttértárad is szuflával, bár 600-al minden valamire való HDD tud írni szekvenciálisan, ami már bőven elég.
dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak ha több tízezer filet seedelsz sok TB méretben.
dec. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!