Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tört játék mentését szeretném...

Tört játék mentését szeretném átvinni a megvásárolt játékba, hogyan kell?

Figyelt kérdés

Még augusztusban töltöttem le a Dave.The.Diver-RUNE fájl-t és nagyon sokat haladtam benne, nem szeretném ha előlről kellene kezdenem a játékot. Ma megvettem az eredetit Steam-en. Még nem mertem semmit csinálni azóta hogy megvettem.

Mi a teendő ilyenkor hogy onnan folytassam ahol a tört játékban? Nem értek ezekhez, ha valaki lépésről lépésre elmondaná azt nagyon megköszönném



dec. 26. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Átmásolod a mentést a tört játék mappájából az eredetibe, aztán vagy beolvassa vagy nem (ha az eredeti újabb verzió, lehet nem fogja).
dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában a tört és eredeti játék mindenben megegyezik a játékot futtató exe fájlon kívül, így a mentési mappák is. Ha csinálsz egy backupot a jelenlegi mentésről, és elindítod a játékot, egyből látni fogod mi a helyzet. Ha nem jelent meg a mentésed, akkor akkor meg kell nézni hogy a Steam verzió melyik mappában van (%USERPROFILE%\AppData\LocalLow\nexon\DAVE THE DIVER\SteamSData), és oda kell átmásolni a mentést, majd újra elindítani.

Szívás akkor van, ha a játék mentései verziószámhoz kötődnek, vagy a régieket nem olvassa be az új verzió. Akkor marad az újrakezdés.

dec. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szóval akkor

1. lépésként az egész mappát amit a programfájlokba csinált átcopy-zom az asztalra mondjuk és ez lesz a biztonsági mentés

2. lépésben mindent kitörlök a Data mappán kivűl és ezt másolom oda ahova majd a Steam telepíti a játékot?

[link]

dec. 26. 16:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Data mappában vannak a mentések, akkor igen (nem a mappát kell másolni, hanem a tartalmát). Ez biztos eltér, mert a Steam verzió a felhasználói mappába ment, ahogy az előző válaszban be lett másolva az elérési útvonal.
dec. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, de nincs a tört mappán belül egy darab .sav fájl se... Megtaláltam a steam játék Data mappáját ahol láttam hogy volt már két almappa .sav fájlokkal és a játék futtatása után megnéztem hova menti. Én csak a sima Steam játék Data mappájába másoltam bele mindent ami a törtben volt, hát így nem lát egy mentést sem a játék. Bemásolnám az almappába ha lenne egy .sav fájl de nincs, van resource, ress, json, assets ... gondolom így már biztos nem fog működni a régi mentésekkel ?
dec. 26. 17:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Olyan lehetőség nincs, hogy a játékból exportálni lehet a játékmentést valamilyen formátumba, aztán a másik játékban pedig "import"? Ez lenne a legeslegjobb megoldás.
dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 CspCsj ***** válasza:

Google első találat, talán segít:

[link]

dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs import opció... És ez nagyon jó amit a redditen írnak de nincs sav fájl a tört verzióban ... :(
dec. 26. 17:36
 9/12 Thunderfairy ***** válasza:
Fura a kérdésed. A Steam felhöbe ment egy távoli szerveren. Legalábbis nálam.
dec. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szia, mi fura rajta? Nem a steammel van bajom, hanem a tört mentési fájlokkal
jan. 2. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!