Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Inkscape precíziós probléma?

SIDLER22 kérdése:

Inkscape precíziós probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy szerettem volna bizonyos precíziós értéket beállítani. Meg is találtam a Szerkesztés > Beállítások > SVG-kimenet nél a Numerikus pontosságot. Beállítottam egy nekem tetsző értékre majd elkezdtem vonalakat készíteni. Kicsivel később feltűnt, hogy a bal felső sarokban a beállításokhoz képest rendkívül pontosan tudok pozícionálni, a jobb alsóban pedig már kerekíti a pozíció értékeket és elmozog a vonal vége, annyira pontatlan.

Kis nyomozgatás után rájöttem, hogy azért csinálja ezt mert a Numerikus pontosság azt adja meg, hogy a koordináta hány számjegyből álljon és ami számomra érthetetlen, hogy ezt a tizedes vessző figyelembe vétele nélkül teszi meg...

Tehát magyarul ha én egy pontot pozícionálni szeretnék egy 4 számjegyet tároló koordináta rendszerben, akkor a bal felső sarokban el tudom mozgatni a pontot 0.234-ről 0.235 értékre. Viszont ugyanezt ugyanezekkel a beállításokkal a jobb alsó sarokban már csak 1260.000 és 1261.000 pontossággal tehetem meg ugyanis a számjegyek átkerültek a tizedes vessző (ez esetben pont) másik oldalára.

Kérdésem az, hogy erre tudtok-e valami megoldást, hogy normálisan lehessen precizitást megadni és ne ilyen elmebeteg módon kezelje ezt a program.

Jelenlegi megoldásom egyébként az, hogy a vászont (viewBox-ot) eltolom 1000x1000 értékkel és így eleve a kezdő érték 1000 lesz (4 számjegyű). Majd növelem a vásznat 9999x9999-ig és így kapok egy 8999x8999-es koordinátarendszert. Viszont ez nem egész szám és a raszteres mintkaépek méretezését meg minden egyéb mást is megbonyolít. Illetve eleve négy számjegyet használok ott is ahol nem lenne szükséges tehát még csak optimalizáció szempontjából sem előnyös.

Miért viselkedik így a program? Én néztem el valamit vagy tényleg nem tartották fontosnak a tizedes vesszőt egy precíziós beállításnál?



jan. 3. 10:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Vektor -> raszter konverzió soha nem lesz tökéletesen pontos, épp a tizedes törtek miatt. Állítsd be akkorára a rajzlapot, amekkora kimenetet szeretnél, a nézetablakot és a numerikus pontosságot pedig hagyd békén. Nem is értem, miért kell ehhez hozzányúlni, én soha az életben nem állítottam át, pedig 8 éves használok Inkscape-et.

Nem kell állítgatni semmit, legfeljebb a rajzlap méretét, illetve png exportnál az exportált kép méretét.

jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!