Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért titkosította le a...

Miért titkosította le a köteteket?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom az agyam eldobom! Tiszta ideg vagyok. Az a helyzet, hogy volt egy 512GB ssd, amely a régi laptopomból megmaradt. Hónapokig nem tudtam használni, aztán a napokban vettem egy axagon usb cracket. Az ssd dualbootban volt fenn egy linux mint, meg egy win10. A particiók titkosítatlan formában voltak rajta! Gondoltam most, hogy végre hozzáférek a cuccaimhoz átklónozom a tartalmát egy külső 1tb merevlemezre.


Live linux pendrive-al bootoltam, és a dd-vel szépen átklónoztam az ssd-t ami a crack-ban volt a külső merevlemzre. Ezután a fennmaradó szabad helyre tettem egy backup particiót. Miután végeztem, látom hogy a windowsos particiókat bitlockerrel betitkosította! Erre senki az ég világon nem kérte meg a rendszert. A fennmaradó 488GB-t is, ami a külső hdd-n van betitkosította bitlockerrel. Nem is értem miért, vagy hogy hogy csinálta, ki adott rá neki engedélyt. Hogyan szedjem le róla a titkosítást? Merthogy semmilyen jelszót nem fogad el, és igazából nem is én raktam rá.



[link]



#titkosítás, bitlocker
jan. 5. 06:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%
Egy magyar szó nincs benne. Jézus! 😒🙄
jan. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Tedd vissza a régi laptopba, lehet hogy annak a TPM-jében van a titkosító kulcs.
jan. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az a baj, amely a linkelt képen is látható hogy 488GB-t amin egyébként egy backup az 1TB merevlemezen fogott és lebitlockerezett. Hozzá sem férek. Nem is értem miért csinálja.. de ez csak azóta van, amióta kipróbáltam ezt az axagon usb cracket itt ezt a típust:


[link]


Nem tudom nem-e ez csinált valamit az ntfs kötetekkel, vagy benyeltem egy vírust?

jan. 5. 07:08
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekes módon titkosítás alá került az ssd-n lévő ntfs kötet is. Végső soron nemcsak a céllemezt, hanem a forráslemezen is titkosította az Ntfs particiókat. Hála az égnek a linux ext4-es fájlrendszert nem tudta megbuherálni.
jan. 5. 07:10
 5/22 anonim ***** válasza:

Ha most kapcsolta be, akkor most kapcsold ki..

Ezen új inteles laptopoknak ilyen átkuk van. 🤒

jan. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nincs meg a régi laptop, az viszont 1M % hogy én nem raktam bitlocker titkosítást semmire.
jan. 5. 07:57
 7/22 Szirty ***** válasza:

"amióta kipróbáltam ezt az axagon usb cracket itt ezt a típust:"


Ez egy CRACK?

jan. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem ez egy usb mobil tartó. Fogalmam sincs mi a magyar neve. Bele lehet tenni az ssd-t. Onnan pedig utána lehet használni vele a kötetet, vagy akár tud róla bootolni is. Mobilcrack vagy mi a fene..


Fogalmam sincs mi ez, de lehet vmi vírus.

jan. 5. 09:07
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha belépsz egy szobába ahol feleslegesen van felkapcsolva a világítás akkor nem az a dolgod hogy nyomozd ki kapcsolta fel vagy miért kapcsolta fel, joga volt-e felkapcsolni, hanem csak egyszerűen lekapcsolod. Ez ilyen egyszerű. 🥲
jan. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Csak tudnám, hogy melyik agyatlan idiótanak pattant ki a fejéből, hogy alapértelmezetten titkosítson bitlockerrel a winfos.


Nem meglepő, ezért is nem használok már évek óta csak Linuxot. Egyetlen program miatt kell még néha a winhez nyúlni, de akkor is csak negatív a tapasztalatom. Arra nem gondoltak ezek az agyatlanok, hogy a külső merevlemezen az NTFS partíciót ha letitkosítja a bitlocker utána nem lehet majd a kötetet felcsatolni..

jan. 5. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!