Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes megvenni a Microsoft...

Érdemes megvenni a Microsoft fiókon keresztül az éves Office 365 hozzáférést? Vagy inkább töltsem le a LibreOffice-t?

Figyelt kérdés

jan. 5. 19:05
A kérdező szavazást indított:
Office 365
LibreOffice
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mennyire van szükséged rá? Hétköznapi, otthoni magánhasználatra a Libre is megteszi, kérdés hogy mennyire érdekel az O365 többi szolgáltatása (pl. 5x1 tera Onedrive tárhely).
jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre így nem lehet válaszolni.


Attól függ, mire használod. Vannak-e speciális igényeid, amit kifejezetten MS Office programokkal lehet megoldani?


De sima, hétköznapi használatra a LibreOffice is megfelelő.

jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy csak simán otthon használod, vagy másokkal együtt kell dolgozni. Azért az látszik, hogy nem 100%-ig kompatibilis a libre office az MS-el. Ha másokkal kell közösen dolgozni (akár pl. egy önkéntes munkán) elképzelhető, hogy szükséged lesz a MS megoldásra.
jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg csak itthoni használatra kellene, és igazából nem is használom olyan gyakran
jan. 6. 14:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor elég a libre office
jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Hétköznapi átlagos használatra tökéletes a libre, nekem semmi gondom vele
jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
#6: Komolyabb használatra is elég, tapasztalat. Sőt...
jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Ezt igazából neked kell tudnod, hogy szükséged van-e rá, illetve hogy erre van-e szükséged.

25-30 éve tényleg nem sok választási lehetősége volt az embernek, a Microsoft Office annak ellenére, hogy akkor is temérdek hibája volt, egyértelműen a legjobb volt. Ami fel tudta venni vele a versenyt (pl. Borland / Corel Office), azok szintén fizetősek voltak. A free szoftverek ebben az időben még nagyon gyerekcipőben jártak. Bááár... például főiskolás koromban (2000-es évek első fele) egyik tanárom AbiWordöt használt, ami valóban szegényesebb volt a Ms Office-nál, de ő azt mondta, hogy "amire kell, arra tökéletes". És amúgy igaza is volt, nem titok, hogy az ő hatására, de én is évekig azt használtam. Az összes beadandómat azzal írtam, egyedül a szakdolgozatomat nem, de csak azért, mert előírás volt, hogy MS Wordben kell elkészíteni. Az OpenOffice egyébként ekkoriban kezdett ismertté válni, képességeiben nagyjából az AbiWord/Gnumeric és a Ms Office között helyezkedett el.

De azóta eltelt 20 év. Sok minden változott. A MS Office már vagy másfél évtizede nem tud sok újat mutatni. Sőt... Pl. az Excel az 5.0 verzió óta a kényelmi funkciókat leszámítva nem sokban fejlődött. A Wordöt illetően már a 6.0 is olyan szinten volt, ami átlagos felhasználás mellett 99%-ban bőven elegendő. A 2003-as verzió meg teljesen alkalmas lenne ma is komoly munkára, egyedül a fájlformátumokkal lenne problémája. Azóta csak apróságokon fejlesztettek, na meg a fájlformátummal, és a felülettel babráltak. De lényegében már jó ideje nincs új a nap alatt.

A LibreOffice nagyjából 2015 körül érte el azt a szintet, amikor már tényleg "mindent tud". A 4-es, 5-ös szériáig azért még voltak apróbb hiányosságai, bár ezek is olyanok, amik a felhasználók 90%-ának soha nem fognak hiányozni. Ma meg igazából telejsítmény tekintetében nincs különbség köztük, legyen az akár MS, akár Libre, akár OnlyOffice.

Amiben viszont van különbség, az az ár, megbízhatóság, és stabilitás, meg az esetleges kapcsolt szolgáltatások. A MS Office pénzbe kerül, a többi hasonló programcsomag (LibreOffice, OnlyOffice, WPS Office) meg nem. Megbízhatóság és stabilitás tekintetében pedig azért a MS Office-nak még mindig lenne hová fejlődnie. Főleg, hogy a 2013-as verziótól kezdve elbénázták a dátumok kezelését (bár ez csak pl. körlevélkészítésnél, vagy adatbáziskezelésnél fog előjönni), és tudtommal még mindig nem javították.

Viszont a MS 365-höz jár 100 GB OneDrive felhőtárhely (mondjuk ezt külön is igényelheted, havi 600 forintért...), meg online Office is, bár ennek a némileg korlátozott változatát szintén elérheted ingyen is.

Én otthon is, meg a munkában is LibreOffice-t használok már lassan 10 éve. Nem érzem, hogy hátrányban lennék, sőt... épp ellenkezőleg.

jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
8/8 (2023.01.06. 21:15): Ez mind szép és jó, kivéve ha olyan környezetben vagy ahol együtt kell dolgozni másokkal és mindegyikük MS-t használ. Mert a kompatibilitás terén azért nagyon komoly problémák vannak. Amíg egymagad van teljesen igazad van. De mi rengeteget szenvedtünk a kompatibilitással és végül feladtuk és vissza tértünk az MS-re, mert ott nem jelentkeznek ezek a gondok. És ma már az MS Office ára sem vészes.
jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

#8: Szerinted az irodában nekem senkivel nem kell összedolgoznom? ;-)

Ennek ellenére én évente ha 2-3 alkalommal találkozok hasonló problémával, akkor már némileg túl is becsültem a mértékét. És igazából ezek is olyan problémák, amiknek az oka a béna szerkesztés. Ennél arányaiban jóval többször látom azt, hogy Ms Office és MS Office között is vannak problémák. Tipikusan az "otthon ez még működött" esete. Mert hivatalosan 2010 (2007) óta ugyanazt a formátumot használják, a gyakorlatban viszont mindig vannak olyan apró eltérések, amik alaposan meg tudják sz*patni az embert.

De olyan is volt, hogy én Writerben töredék annyi idő alatt megoldottam a feladatot, mint amennyi alatt a kollégának Wordben végül nem sikerült. Nem mondom, hogy ez mindennapos lenne, de ha nagyon patikamérlegre akarnánk tenni, hogy az esetleges kompatibilitási problémák, vagy az előnyök vannak-e túlsúlyban, egyértelműen utóbbi felé billen a mérleg nyelve.


A kérdező meg egyébként otthoni felhasználás céljából kérdezte.

jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!