Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » CD-re írás hogyan? Részletek...

CD-re írás hogyan? Részletek lent >

Figyelt kérdés

Egy MR képanyagot kellene CD-re írnom, hogy meg tudja nézni a doki, mert ahol készítették az MR vizsgálatot, csak online felületen biztosítja a megtekinthetőséget, de nem adtak CD-t.


Még olyan lehetőség van, hogy engedi letölteni tömörített mappában az anyagot, de azt hogyan írjam CD-re, hogy aztán a doki ott meg tudja nézni?

Kibontottam a mappát, látszólag semmi megjeleníthető tartalom nincs, de persze lehet, hogy softver kellene hozzá, ezt nem tudom.


Van valakinek ötlete? fontos lenne ..



jan. 7. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Pendrive nem jó?


Anúgy újraírható cd-t lehet adat cd-ként használni, erre talán a windows is tudja formázni, utána csak áthúzod oda

jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hypno ***** válasza:
100%

Online felületről az orvos is meg tudja nézni.

Sanszos továbbá, hogy neki van valamilyen DICOM nézegető szoftver pl. (EPCDVIEW) telepítve a gépére, ami kicsomagolja azt a fájlt.

És szinte biztosan van rajta USB csatlakozó, ahova egy pendrive bedugható, amire egyszerűen felmásolod a tömörített állományt.

jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 CspCsj ***** válasza:

Mellékelni szokták a szoftvert, - ilyenkor a kicsomagolt anyagot simán kiírhatod CD-re.

Pl.: [link]

jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bízz benne, hogy online meg tudja nézni az orvos, nem tudom hogy pl. beteg által vitt anyagot megnézhetnek -e és ez lehetséges -e, pl. vírusveszély miatt.
jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

azért nem tudja megnézni, mert más orvos küldött oda, nekem meg már nincs meg a jelszó, és kellene elég gyorsan most egy harmadik orvosnak is.


most néztem, hogy valamikor én ezt még letöltöttem, és van sima "CD" formátum, ez a neve, de én nem látok semmit, és van egy tömörített mappa (ebben se látok smemit).


ha a tömörített mappát viszem pendriven, akkor azt valószínű meg tudja nézni?

jan. 7. 15:08
 6/10 hypno ***** válasza:

#5


Meg tudja.

A jelszó meg jó eséllyel a TAJ számod.

jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#1

Pendrive nem jó. Biztonsági okok miatt tiltott. Csak CD DVD mutatható be.


Nekem mindig úgy adták hogy rajta volt a szoftver is a lemezen, de ahogy előttem írták biztos letölthető a netről, így otthon is megnézheted a képeket.

jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

az a kérdésem, hogyan tudom CD-re kiírni? azaz a tömörített filet nyugodtan írjam rá?

nem, sajnos nem tudja másképp, már beszéltem vele, és nem jó az online.


2 féle filet lehetett letölteni:

1, CD ISO file 642 MB

2, tömörített mappa, 226MB


ha csak így belekattintok, akkor egyikben se látni smemit.

jan. 7. 20:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem zipet, kicsomagolod hddre és a kicsomagolt dolgokat írod ki.


Akár külső programmal (cdburnerxp) adatként, vagy akár a win beépített módszerével: filekezelővel formázod, rámásolod.

jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ISO képfájlt kell kiírnod CD-re. Erre minden cd író program képes, a Win10 is tudja alapból.

Az ISO tulajdonképpen egy lemez "tükörképe" egy fájlba rakva. Kiíráskor megkapod az eredeti lemeztartalmat...


Fontos hogy "Képfájl írása" vagy hasonló módot kell keresni!

Ha jól írtad ki lemezre, akkor a lemezen lesznek fájlok, és mappák is.

Ha nem Képfájl módban írtad ki, akkor csak egy darab iso kiterjesztésű fájl lesz a lemezen.

jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!