Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet számítógépes játékokat csinálni?

Figyelt kérdés

Az sem baj ha paintos a grafika,

Nem valami brutal ps4 grafika itt a cél, hanem pl mint a régi diablo.

Egyebknét valami, mmo rpg játékot szeretnék csinálni.


Tudom hogy nem egyszerű és igényes procedúra amit szeretnék, de ha valaki tapasztalt ebben vagy akkár kezdő, megoszthatná velem ha szeretné hogy is megy ez.



jan. 7. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A Diablo 1-et egy 11 fős csapat csinálta, az már akkor sem volt kis projekt. Az, hogy nem tudsz önállóan rákeresni egy probléma megoldására, erősen visszaveti a haladást az egész programozósdiban. Kapsz egy hibaüzenetet, és ott fogsz ülni értetlenül? Vagy minden egyes alkalommal megkérdezed a neten, hogy oldja meg valaki más? Ez így halott ötlet már a fantáziálás szintjén is.
jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CspCsj ***** válasza:
jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 CspCsj ***** válasza:
jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es Ez az oldal azért van, hogy kérdést tegyél fel, és arról társalogj,szívesen beszélnék olyannal aki ebben jártas, mielőtt össze vissza olvasgatok, Egyébként olvasgattam mar róla de én biztos forrásból informálodnék tovább, egy olyan személytől aki hajlandó segiteni,vagy csak mesélni róla, nem pedig játsza a professzort és biráskodik, de érdemlegest nem mond ami használható is lenne, nem tudsz rólam semmit, és azt sem hogy cselekedek vagy cselekedtem ezelőtt, mivel foglalkoztam, vagy talán médium vagy?

Nem te döntöd el kiben mire van potenciál, nem mondom azt hogy nekem menni fog elsőre, de ha már pl egy ping-pong játékot össze dobok,jó kezdésnek részemről ennyi.


Remélem ezt nem veszed bántásnak, mert nem balhézni jöttem, csupán informálodnék értelmes embertől aki ezt megérti.


2-es ez pl használható köszönöm.

jan. 7. 19:16
 5/8 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Általában a játékmotorok úgy néznek ki, hogy a Unity könnyű az Unreal Engine meg modern és innovatív. Ezen felül most feltörekvő a Godot Engine az Open Source mivolta miatt, de egyértelműen nem annyira fejlett mint a Unity vagy az UE. Ettől függetlenül baromi jó játékokat össze lehet hozni azzal is.
jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

"Ez az oldal azért van, hogy kérdést tegyél fel"

Ez tényleg így van, csak nem feltétlenül kapsz jó, hasznos választ, ezért érdemes nem itt feltenni a kérdést.


"de én biztos forrásból informálodnék tovább"

Akkor meg biztos nem itt kérdezősködnél, mert az interneten egy random, főleg egy magyar fórumon azt mond, amit akar, akár hülyeséget is simán mond.

Ez pont ellenkezőleg, a legbizonytalanabb forrás, amit találhattál.


"nem tudsz rólam semmit, és azt sem hogy cselekedek vagy cselekedtem ezelőtt, mivel foglalkoztam"

Így van, pont erről van szó. Ezeket te sem tudod arról, aki itt neked válaszolni fog a kérdésre.


"Nem te döntöd el kiben mire van potenciál, nem mondom azt hogy nekem menni fog elsőre, de ha már pl egy ping-pong játékot össze dobok,jó kezdésnek részemről ennyi."

Azért sokat elárul, hogy ki mit hajlandó megtenni, mennyire találja fel magát egy adott helyzetben.

Jó, akkor felejtsük el, hogy valaki kamu választ ad. Mit csinálsz, ha nem is válaszolnak? Akkor évekig vársz? Azért jogos felvetés a másik válaszoló kritikája, mert a kérdésed egy egyszerű problémáról szól, ha pedig nulláról tanulsz játékot írni, akkor sokkal, de sokkal komolyabb problémákat kell megoldanod és ott már jó eséllyel egyedül, mert nem fognak neked ezer soros kódot átolvasni és debug-olni.

Ahhoz képest, ez a kérdés nevetséges.


"Remélem ezt nem veszed bántásnak, mert nem balhézni jöttem, csupán informálodnék értelmes embertől aki ezt megérti."

Akkor egy jó hasznos tanács.

Ha értelmes embert keresel, akkor ne magyar fórumon és ne magyarul érdeklődj.

És amikor elakadsz, akkor a tízezredik lépés legyen, hogy 1-1 random embert megkérdezel.


Ezeket kövesd és akkor viheted valamire.

jan. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os ez már tényleg vergődés, nem fogom újra le írni amit már 1x le irtam, bizonyára az az ember típus vagy akinek csak igaza lehet, és mindent amit mond annak úgy kell lennie, ez nincs így az életében mindenhol kérlek fogd fel,nem alacsonyithatsz le mindenkit, és nem mondhatod meg más mit tegyen, mert neked éppen szúrja a szemed, a leggroszabb válasz itt te magad vagy.


"Ez tényleg így van, csak nem feltétlenül kapsz jó, hasznos választ, ezért érdemes nem itt feltenni a kérdést."


Bárhol fel lehet tenni kérdést,

Nem tudhatód hol futsz bele abba a személybe, akiben jó szándék is lapul, nem csak értelmetlenül papol. Annak ellenére hogy olvasok a témában, és videókat nézzek róla,(bármilyen meglepő konyitok az angolhoz) még is szeretnék beszélni magyaral, (Amit már privátban megetettem tegnap, és érdekes hogy értelmes volt, nem egy okoskodó barom.)



"Akkor meg biztos nem itt kérdezősködnél, mert az interneten egy random, főleg egy magyar fórumon azt mond, amit akar, akár hülyeséget is simán mond."


Nyugi nem csak a magyar hibázhat, ugyan úgy más is, nemzetisétől független.


"Így van, pont erről van szó. Ezeket te sem tudod arról, aki itt neked válaszolni fog a kérdésre."


Ezekre már megint csak az vonatkozik, amit az előzőleg is írtam+ ha marhaság úgy is rá fogok jönni egy idő után, szerinted nem nézzek utána az infónak amit megoszt? Vagy kérek tőle forrást? (De tudom ebbe is bele kötsz, mert rajtad kívül más amit megoszt velem, csak szar lehet.)


"Ez pont ellenkezőleg, a legbizonytalanabb forrás, amit találhattál."


Igen erről beszélek,szintén ott fent.👆



"Azért sokat elárul, hogy ki mit hajlandó megtenni, mennyire találja fel magát egy adott helyzetben."



"Jó, akkor felejtsük el, hogy valaki kamu választ ad. Mit csinálsz, ha nem is válaszolnak? Akkor évekig vársz? Azért jogos felvetés a másik válaszoló kritikája, mert a kérdésed egy egyszerű problémáról szól, ha pedig nulláról tanulsz játékot írni, akkor sokkal, de sokkal komolyabb problémákat kell megoldanod és ott már jó eséllyel egyedül, mert nem fognak neked ezer soros kódot átolvasni és debug-olni."


Nem tudod már megint csak hogy cselekszem/cselekedtem, kedves médium attól mert kitettem ide is egy kérdést, Nem vagyok agyhalott nem tudod mire vagyok hajlandó, nem a gép előtt várom hogy repüljőn a számba a sült galamb, nem is értem te miből számoltad ezt ki, vagy honnan vetted, neked sajnos ez rögeszme.



"Ahhoz képest, ez a kérdés nevetséges."


Csak fröccsögsz össze vissza,nyugodtan folytasd, reagálni ezentúl viszont nem fogok, ugyan is ebben semmi szükséges információ nincs, azon kívül hogy vered magad te mindenható úristen, egyedül itt te vagy nevetséges, az általánosításaidal és a médium képességeidel.

jan. 8. 08:08
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

#7

Jaj, istenkém...


"ez már tényleg vergődés"

Igen, az, a részedről.


"bizonyára az az ember típus vagy akinek csak igaza lehet"

Egy mondatot se sikerült befejezned úgy, hogy ne derüljön ki, hogy nem sikerült felfognod, amit leírtam, mert a válaszomból elég egyértelműen kiderül, hogy én nem az #1-es válaszoló vagyok... és még neked áll feljebb...


"és nem mondhatod meg más mit tegyen"

Mindkét válasz építő jellegű válasz volt, ami arra utalt, hogy jó lenne, ha magadtól is kitalálnál dolgokat, mert egyébként nem jutsz majd sehova.

Te erre, mint egy 5 éves besértődtél, mert mi az hogy neked valaki tanácsot ad...


"Nem tudhatód hol futsz bele abba a személybe, akiben jó szándék is lapul, nem csak értelmetlenül papol"

Szövegértés egyes.

Ez engem nem cáfol sehol. Az állításom az volt, hogy mi van ha feltűnik 10 ember és mind a 10 mást mond. Te azzal nem vagy kisegítve akár mennyire jószívű az, aki segíteni akar neked.


"Nyugi nem csak a magyar hibázhat, ugyan úgy más is, nemzetisétől független."

Szövegértés egyes, megint.

Nem az volt az állításom, hogy csak magyar hibázhat, hanem arra utaltam, hogy több értelme van úgy kérdést feltenni, hogy a potenciális válaszolók száma nagyobb.

A magyar nyelvet 15 millió ember beszéli becslések szerint. Szerinted hányan tudnak programozni? 100 ezer max? És ugyanez, ha angolul beszélőket nézzük? 10 millió?

Remélem azt nem kell elmagyarázni, hogy a 10 millió több, mint a 100 ezer.


"ha marhaság úgy is rá fogok jönni egy idő után, szerinted nem nézzek utána az infónak amit megoszt? Vagy kérek tőle forrást?"

Igen, nem fogsz rájönni, mert nem értesz hozzá, ezért kérdeztél.

Egyrészt, a neten kb. mindenre lehet forrást találni. Én tudok neked kutatást mutatni, ami azt tárgyalja, hogy a Föld lapos és aki nem ért hozzá, azt át is lehet ezzel vezetni.

Másrészt, a probléma nem akkor van, amikor egyenesen marhaságot állít, hanem amikor egy csomó igazságot és abban az igazságban van pár hazugság, mert ha nem értesz hozzá, akkor erre az életben nem jössz rá.


"De tudom ebbe is bele kötsz, mert rajtad kívül más amit megoszt velem, csak szar lehet."

Érvelési hiba, ez megint csak egy egyes.


"Nem tudod már megint csak hogy cselekszem/cselekedtem, kedves médium attól mert kitettem ide is egy kérdést"

Amúgy de, sok minden kiderül arról, hogy milyen kérdést és milyen stílusban teszel ki, mert lehet saccolni korra, tudásra, szellemi szintre stb.

Pl. nem nagyon hallani szakmai körökben olyat, hogy "paint-es grafika".


"nem is értem te miből számoltad ezt ki"

- "Matematikus ön?"


"Csak fröccsögsz össze vissza"

Ezt pont te csináltad. Itt előadtad a mindentudót, hogy majd hogy megmondom, hogy pl. csak az én forrásom ér valamit, miközben semmi ilyet nem tettem.

Írtam egy konstruktív kritikát, amire levágtál egy hisztit.


"az általánosításaidal"

Lol, szegénykém azt se fogtad fel, hogy más írta a választ és azt gondolod, hogy okos vagy? :D

jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!