Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az,hogy Linux alatt...

Miért van az,hogy Linux alatt elindul a Blender 3.7 míg Windows alatt nem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy öreg laptopom IGPU: Intel hd graphics bay trail - al.

Linux alatt tudom használni probléma nélkül, valami mesa driver van hozzá Linux alatt.


Windows on ha el indítom akkor meg elkezd panaszkodni hogy túl régi a driver frissítsem viszont nincs újabb driver hozzá ami windowsos.


Hogy bírjam működésre Windows alatt a blendert?


jan. 11. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. A Linuxos drivereket a közösség fejleszti többnyire , mivel az egy nyílt forrású rendszer, nem a gyártó, így oda van friss driver amit támogat a blender. A Windows ellenben egy zárt rendszer, arra csak a gyártó ad ki drivert (nagy ritkán előfordulhat 3rd party driver, de nem jellemző, főleg nem videókártyához). Így ha arra nem ad ki drivert a gyártó így jártál (scannerrel és webkamerával is beszívtam). Tedd fel a Linixot dual bootban, mindig azt indítsd el amelyikre szükséged van épp. De ha nem futtatsz Windows specifikus dolgot, akár le is cserélheted Linuxra. A legalapvetőbb dolgokra ugyanúgy képes, de hatékonyabban bánik az erőforrásokkal, így régi gépen is jobb felhasználói élményt érsz el.
jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Linux alatt nyílt forráskódú a driver, így a mesa-t (ez ugye opengl, stb. implementáció) tudja használni, ami azt jelenti, hogy újabb dolgokat is támogatni tud (akár úgy is, hogy az intel direktben nem is támogatja)


Milyen windows verziót használsz? Ha nem valami nagyon régit, és nincs újabb driver, akkor gyanús, hogy nem sok mindent tudsz tenni

jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van valami spéci funkció a 3.7-ben amire szükséged van? Én 3.5-öt használok még mindig és nekem semmi nem hiányzik. Próbálkozz nyugodtan régebbi verziókkal 3.1-el se vennél észre sok különbséget ha csak modellezni kell.
jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!