Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szoftvert javasoltok...

Milyen szoftvert javasoltok kezdőnek az alábbi célra?

Figyelt kérdés

Láttam egy tök jó cipőtárolót fából, amit megvásárolni nem lehet, így szeretném elkészíteni, de sokkal jobb lenne előbb ezt az objektumot megtervezni számítógépen.

Elképzelhető, hogy a jövőben is foglalkoznék ilyesmivel, így akár egy adott szoftverhez kötődő tanfolyam is érdekelhet (ha van igyenes, az még jobban), csak előbb releváns tippeket szeretnék kérni, honnan induljak, merre tartsak :)

Fizetős szoftver is szóba jöhet.



jan. 11. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tehát 3D modellezés érdekel, igaz?

Na, az engem is:D

jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ingyenes: Freecad3D ez egy parametrikus modellező, annak az összes előnyével és hátrányával. Rengeteg youtube videó van hozzá (igaz angol nyelven). Ha képes vagy megbírkózni a parametrikus modellezéssel akkor hajrá.
jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2es, mit takar a parametrikus? MIlyen modellezés van még azon kívül?
jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Léteznek még nem paraméteres modellezők. Például a klasszikus autocad (az újabbakban már vannak erre lehetőségek, de alapvetően nem paraméteres); archicad (ebben épületek tervezhetőek, modellezhetőek, bár mintha a legújabb változat nyitott volna a paraméteres irányba, nem néztem, régen láttam utoljára közelről).
jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1: talán igen, azt keresem :)

#2: egyáltalán fingom sincs a 3D modellezésről, tehát azt sem tudom, mit jelent az, hogy parametrikus modellezés, és ennek mik a kihívási ^^ Úgy szeretnék belevágni ebbe a témakörbe, hogy legyen mit felépíteni, ne utáljam meg az első perctől, majd hagyjam abba 2 kislebenyi agyvérzés kihordása után :) Gondolok itt arra, amikor kb 20 éve autodidakta módon 3x kellett nekifutnom a Photoshopnak, hogy ne tegye gatyára az idegeimet, de mivel érdekelt a téma, így muszáj voltam foglalkozni vele. Akkoriban még nem nagyon voltak tutorial videók. De utólag megtapasztalva örülök, hogy nem az ingyenes GIMPpel kezdtem el tanulni, mert az 1 perc alatt kicsinált :D

jan. 11. 10:29
 6/11 anonim ***** válasza:
7%
Csak szeretném jelezni, hogy a bútortervezés nem úgy működik, hogy letöltesz egy szoftvert, és megtanulsz vele bútort tervezni. Hanem úgy, hogy beiratkozol egy asztalos vagy hobbi bútortervező tanfolyamra, ahol szépen megtanulod, hogyan kell bútort tervezni.
jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elég sok minden így működik manapság, hogy letöltök egy szoftvert és megtanulom használni, miért pont ez lenne kivétel? :P Ha ezen múlna, ezerféle tanfolyamra be lehetne iratkozni, akár egy IKEA-s konyhatervező használatához is :D

De nem az a tervem, hogy professzionálisan használjak valamit, csak hogy magamnak meg tudjak csinálni ezt-azt. Le is tudnám rajzolni, amit akarok, de ha megoldható kicsit digitálisabb, XXI. századi formában is, akkor inkább úgy szeretném.

A Photoshopot is tudom kezelni, nem úgy, mint aki azzal foglalkozik és tanulta, de amire szükségem van, akár komplexebb dolog, arra elég az a tudásom.

jan. 11. 12:13
 8/11 anonim ***** válasza:
"hogy parametrikus modellezés, és ennek mik a kihívásai"->Akkor próbáld meg a freecad3D-t (angolul kell hozzá tudni). Ha még nem találkoztál mással és ezt fogod megszokni nem fog "annyira" fájni.
jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 CspCsj ***** válasza:
13%
jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9: keresni én is tudok, akár egy atombomba megépítésének lépéseire is, de ez nem túl nagy segítség valakinek, aki még sosem foglalkozott ilyennel. Lehet, én vagyok hülye, de szerintem reális elvárás lenne, hogy a segítséget nyújtók jártasak legyen a kérdés témájában, és saját tapasztalataikat osszák meg.

(Főleg, hogy egy kifejezetten bútortervező szoftver valószínűleg nem lenne alkalmas számomra, de szerintem ezt ugyanannyira nem tudom, mint te sem.)

jan. 12. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!