Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a Win 11-ből eltűnik a...

Ha a Win 11-ből eltűnik a WordPad, mi lesz az .rtf fájlokkal? Mivel nyitjuk majd meg őket? A Jegyzettömb tudtommal nem támogatja

Figyelt kérdés

jan. 14. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak még ingyenes szövegszerkesztők (pl. Libre Office programcsomag részeként), a WordPad kivezetésével csak a rendszerbe épített szűnik meg. Attól még le lehet tölteni (vagy venni) más programokat, és gond nélkül folytatható a használat.
jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Most ez komoly kérdés? Kismillió másik szövegszerkesztő van, ami támogatja az RTF-et.
jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akármelyik kulturáltabb szövegszerkesztő képes megnyitni, tekintve, hogy az egyik legáltalánosabb formátuma a formázott szövegeknek. (A jegyzettömb, bár magyar nyelven szintén szövegszerkesztőnek hívjuk, egy teljesen más kategória, az formázatlan szövegek kezelésére való.)

Én magam már másfél évtizede a LibreOffice-t (illetve kezdetben OpenOffice-t) használok, ahogy #1 írja, tök ingyenes, és simán kezeli az rtf-et. De ha beruházol a Microsoft Office-ba, az is képes kezelni. De simán megnyitja pl. az AbiWord (bár Windowsra ha jól tudom, csak régebbi verzió érhető el), az OnlyOffice, a WPS Office, a FocusWriter, a TextMaker, meg kb. minden olyan szerkesztő, ami képes formázott szövegek kezelésére.

De gyanítom, ha egy régebbi Windows telepítésből egyszerűen kimásolod a WordPad fájljait, az 11-ben is működni fog. (Nem próbáltam, de 90%, hogy simán mennie kell.)

jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
wordpad download kifejezésre is van egy csomó találat. Biztos találsz minimális méretű (nemcsak elhízott office) méretű progit is.
jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Gyanítom, hogy nem törlik ki, és sózzák be a helyét is, legfeljebb az újabb verziókba már nem kerül bele. Az RTF formátum meg kb. 30 éve elavult.
jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5

Igen, csak nekem sok dokumentum ebben a formátumban van.

Az eltűnéssel kapcsolatban pedig olvasd el ezt:

[link]

jan. 14. 14:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Annyi teendőd van vele, hogy telepítesz egy másik programot és hozzá társítod a formátumot. Ugyanúgy használható tovább, nem kell a fájlokat konvertálni sem.
jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"nekem sok dokumentum ebben a formátumban van"

Te ugye az az ember vagy, aki nem hajlandó a megoldást észrevenni, és csak az érdekel, hogy panaszkodhass?

Többen leírtuk már előtted a megoldást, de láthatóan te nem akarod észrevenni.

A "PC Fórum" meg a szakma pöcegödre.

jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8

Én a 6-osnak válaszoltam

jan. 14. 14:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok hozzá.
jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!