Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért telik 35-40 percbe a...

Miért telik 35-40 percbe a bejelentkezés Active Directoryval?

Figyelt kérdés
Először telepítettem Active Directory-t, az egyik helyen Win2012, a másikon Win2019-et. Minden gépet és laptopot beléptettem a tartományba és csak az előkészítéses képernyők mentek és nem lehetett semmit sem csinálni. Voltak olyan gépek ahol 3,5 órát kellett várni pedig azok pont Intel Core i9-es laptopok voltak. Nekem is mondták hogy ez gáz. Hogyan lehet ezen gyorsítani?

jan. 18. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad, hogy ennyi időbe teljen, ez semmiképp nem tekinthető normálisnak. Ott valami egyéb hiba van.

A laptopokon milyen op.rendszer van? Egy időben nálunk is előfordult, hogy az első bejelentkezés beléptetés után megakadt. Ez - mint sokadjára kiderült - programhiba volt. Ez után a folyamat után kéri a Windows a beleegyezésed mindenféle jogosultsághoz. Ez a folyamat elindult, de a hozzá tartozó képernyőt kitakarta az előkészítő képernyő, így hiába várta a választ mivel az a képernyő nem látszott - ezért várt a végtelenségig. Ebben az esetben a következő volt a megoldás:


- Nyomni kellett egy ALT+TAB-ot, hogy "átválts" az engedélykérések képernyőjére, ami viszont még ekkor sem látszott, mert az előkészítő képernyő továbbra is eltakarta


- Enter-eket, TAB-ot, stb. ütögetve végig kellett menni ezeken a (láthatatlan) képernyőkön.


Amíg erre nem jöttünk rá, addig ebben az esetben is csak az előkészítő képernyő látszott. Nekem nem volt türelmem 2-3 órákat várni ezzel, szóval nem tudom, hogy nálatok is ez-e a probléma, de lehetséges.

Mi az újabb Windows verziókkal már nem tapasztaltuk ezt a jelenséget.

jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!