Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit csinál egy BI developer...

Mit csinál egy BI developer és egy Data Analyst? Milyen skillset kell hozzájuk? Mennyit lehet keresni velük? Mennyire telítettek ezek a szakmák?

Figyelt kérdés

jan. 20. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:
67%

Az adatelemző összegyűjti, tisztítja és értelmezi az adatokat, hogy megválaszoljon egy kérdést vagy megoldjon egy problémát.

Skillset:

Excel,SQL,Python és valamilyen BI eszköz ismerete(szerintem itt a Power BI és a Tableaut elég sok helyen elvárják)

Ezen kívül az angol nyelv ismerete nagyon fontos.

Fizuként szerintem haza lehet vinni teljesen kezdőként 500-700-as bruttóval lehet számolni , 2-3 év múlva pedig határ a csillagos ég.

Hiány szerintem nincs, maximum a tapasztaltabb senior szakemberekből. Meg amúgy is szerintem ez az IT egyik könnyebb ága, egy Backend vagy DevOpsos irányvonalat sokkal nehezebben lehet megtanulni.

jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!