Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows alá létezik tényleg...

Windows alá létezik tényleg ingyens vírusírtó?

Figyelt kérdés
Egyébként csak még egy kérdés. Én úgy tapasztalom, hogy OSX és Linux alá nem kell vírusírtó, csak Windows alá. Nem kellene a Microsoft-nak alapból garantálnia egy vírusírtót ingyenesen?

febr. 5. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Van a Windowsban ilyen.
febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

A Windows-ba van integrált "vírusirtó" Defender/biztonság hívják és normális használat mellett biztonságos is.

Tök ingyenes, az operációs rendszer része.

febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Windows Defendernek hívják a Windows beépített vírusirtóját.
febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Piac és gazdaság szempontból nem éri meg ingyenes vírusirtót írni vagy készíteni. Max próbaverzióban.


Aki hátsó szándékkal akar kémkedni, backdoor-t nyitni, rajtad nyereséget szeretni, nekik persze megéri az ingyenesen terjesztett vírusirtónak álcázott szoftvert kiadni. De ennek tényleges hatékonysága nulla, legfeljebb hamis biztonságérzetet ad, ha azt mondja nincs vírus a gépeden, mikor maga a vírus.


Továbbá, Windows Defender az a Windows-al együtt jön, és mondhatjuk hogy rendben végzi a dolgát. Bár, a legbiztonságosabb autóban is meglehet halni, ha szakadékba vezeted. Tehát a tudatos internethasználat a megelőzés első lépése.

febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Vagy 20 éve van a Windowsban vírusírtó....
febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Laptopthoz gyári windows jött, és valami McAffe próbaverzió volt rajta, ami állandóan azt mondja, hogy vegyem meg, mert veszélyben vagyok. Akkor most van Defender vagy nincs? Nem lehet egyébként minden reklámot letiltanai egyetlen beállítással? A Windows mást is állandóan el akar adni nekem, Office és minden hülyeség, és hiába mondtam már, hogy nem kérem. Nem lehetne ezeket letiltani örökre valahol?
febr. 5. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor most van Defender vagy nincs? "

Van Defender, csak a laptop gyártója által feltelepített McAfee termékével van helyettesítve.


"Nem lehet egyébként minden reklámot letiltanai egyetlen beállítással?"

Eltávolítod:

[link]

a McAfee termékét és a Windows Biztonsági központban:

[link]

bekapcsolod a Windows Defendert.


"A Windows mást is állandóan el akar adni nekem, Office és minden hülyeség, és hiába mondtam már, hogy nem kérem. Nem lehetne ezeket letiltani örökre valahol?"

Vannak megoldási lehetőségek:

[link]

febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Igen, van ilyen, mint a többiek írták. De egy csomó ingyenes egyéb vírusirtó van.
febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok vírusirtó szoftver "core" része ingyenes.


A Windows a Defender-t elég régen a rendszer részévé tette (más kérdés, hogy a kezdetekben kb. egy ClamAV szintjén állt).

febr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!