Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék cenzúrázni egy...

Nemzetes kérdése:

Szeretnék cenzúrázni egy képet de lehessen eltávolítani a kitakarást bármikor. Hogy tudom megoldani?

Figyelt kérdés
Egy játékot akarok csinálni gyereknek ami olyan lenne, hogy adott egy kép és a részletei ki vannak takarva akármilyen alakú foltokkal és neki ki kell találni, hogy mi van a folt alatt. Ha kitalálta/vagy nem, akkor el lehessen húzni a foltot a képről. Nem szoftveressen szeretném, hanem csak egymásra rakni a képet és a foltot, de együtt mozgatható kellene, hogy legyen. Tudom html-ben simán megoldható, de nekem valami kész cucc kéne. Elég bonyolultul hangzik, de csak egy egyszerű megoldást keresek.

#cenzúra #Kép kitakarás
febr. 6. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

"Nem szoftveressen szeretném"


Tehgát sehogy sem szeretnéd. Akkor mi a kérdés?

febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Powerpoint diavetítés? Egyik dián van a letakart kép, majd a következőn ugyanaz takarás nélkül. Egy képhez 2 dia kell, az elsőre raksz egy olyan alakzatot a program által felajánlott készletből (kör, négyzet, stb.), aminek megadod a kitöltő színét. Ha elindítod a diavetítést, akkor egy gombbal lehet a következő diára ugrani: először megjelenik a letakart verzió, majd a megfejtéshez a következő diára ugrasz. Utána a következő diapárokon jöhetnek ugyanígy a többi rejtvények.
febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A 2.-ik válaszadónak mondanám, hogy Köszönöm. Ez a kézenfekvő megoldás eszembe se jutott. :)
febr. 7. 10:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak, meg annyit szeretnék mondani, hogy nem akartam volna programírásba, vagy komolyabb megoldásokba folyni. Lehet nem voltam elég világos, ezért elnézést, viszont ha nem tud semmi érdmlegest javasolni, akkor minek is szólt hozzá?? Ez a beszólogatós hozzászólás teljesen értelmetlen és felesleges. Azért köszönöm neked is, hogy egyáltalán felkeltettem a figyelmedet. :)
febr. 7. 10:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Talán még annyi lenne a kérdésem, hogy egy fotón elhelyezett kitakarást amit bárhol megoszthatok és aki megnézi, félre tudja húzni a kitakarást, valahogy meg lehetne oldani? Egy egyszerű jpg képre téve, mint a 2. hozzászólásban irták, csak nem powerpointban, hanem egyszerűen a két kép egymáson, de elhúzhatóan a felső. Na ezt megint jol kimagyarfejeztem magamból, de lehet valaki érti majd mit is akarok. :)
febr. 7. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: ezt már nem biztos, hogy meg tudod megoldani egy darab képformátumba ágyazva. Weboldalakon, híroldalakon szokott ilyen csúszka lenni, ami be van építve/programozva vagy modulként berakva, ezzel a hozzáférés és hordozhatóság is egy weboldalhoz van kötve.


Ami a legközelebb áll az effekthez, az egy animált gif lenne. Az egy videó, ami valamilyen áttűnési effekktel a letakart képből átvált a takarás nélkülibe, és képformátumba van kimentve. Ez viszont kézzel nem csúsztatható oda-vissza, csak a lejátszást nézed végig olyan hosszan, amilyen időzítést a videónak megadtál.

febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy nem igazán működik, egyébként feltételeztem, hogy valakinek van valami olyan ötlete, ami kompromisszumos megodást jelenthetne.

Na mindegy, egy próbakérdést azért megért. :)

Köszönöm a hozzászólásokat.

febr. 7. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!