Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van majdnem az összes...

Miért van majdnem az összes TikTokos, vagy hasonló rövid videók hangja túlvezérelve?

Figyelt kérdés

febr. 12. 23:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Túlvezérelve? Esetleg a jócskán megtolt brickwall limiter szenvedősbe hajló hangját hallhatod, ami furamód a népszerűbb és drágább pluginek esetén meglepően ramaty az egyszerűbb, sokszor ingyenes vagy beépített megoldásokhoz képest. Akárhogy kutatok az emlékeimben, nekem a jó öreg video végi tiktok farton kívül semmi nem jut eszembe, ami túl lenne vezérelve. Esetleg hozhatnál pár kiragadott példát a bubidból, mert lehet, hogy csak az enyémben nincsenek bántóan agyhalál példák.
febr. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Algoritmus
febr. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezek most milyen hülye válaszok?
febr. 13. 19:50
 4/16 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi az, hogy "túlvezérelve"?
febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Konkrétan az, hogy az equalizer hullám"görbéje" nem hullám jellegű, hanem a maximum határán egyenes.

Lefordítva: hangos recsegő zaj lesz a hangokból, és a zene, elveszíti a zene jellegét.

febr. 13. 21:24
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nálad szar valami, mert én még ilyennel nem találkoztam.
febr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
Te az oszcilloszkópra gondolsz, csak ekvalizernek becézed valami ismeretlen okból. Ha hard clipping, akkor az rögtön ilyen cicergős, ha már kicsit is 0dBFS fölé megy a jel. Ha amolyan analog saturation, és ez teljesen digitális cuccon jelenik meg, akkor van valami ezt szimuláló effekt a jelútban. Kezdetnek teszteld (akár újra is), hogy fele-negyede hangerőt állítva a videón enyhül-e legalább. Ha nem, akkor pár ilyen videót linkelj be, tudjunk már együtt szomorkodni a nemnormálisakon :)
febr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Elnézést. Lehet, hogy oda kellett volna írnom, hogy inkább csak az írjon aki ért hozzá.
febr. 15. 02:01
 9/16 anonim ***** válasza:
8. Küldj már egy ilyen videót. Hogyan értsünk valamihez, amit nem látunk?
febr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Digitális "tartalomgyártó" hülyegyerekek, technikai tudás nélkül.
febr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!