Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Minek köszönhető, hogy desktop...

Minek köszönhető, hogy desktop környezetben jön felfele a Linux, és ezek milyen disztrók főleg?

Figyelt kérdés

[link]


2023 januárban szűk 3% volt, most februárra szűk 4% lett, ha igy megy tovább akkor nemsokára 5% felé is megy, ami kevésnek tűnik, valójában viszont olyan sok felhasználót jelent, hogy a legtöbb szoftver és hardvergyártó által támogatársa érdemesnek fog számitani.


febr. 14. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Hibásak az adatok. Szerinted mennyire valószínű, hogy a Windows aránya három hónap alatt (2023. január és április között) 74-ről 63 százalékra esett? Amúgy számtalan szoftver van ma is Linuxra.
febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Semennyire sem valószínű, amikor új verzió jön ki windowsból, ez az oldal először nem ismeri fel, és akkor az új wint "unkown"-nak méri, majd helyreáll, mikor már felismeri. Látszik hogy unknown-ba megy át, így az növekszik, majd visszacsökken.


De ez nem befolyásolja azt, hogy 100-ból 4 gépen biztosan felismer valamiféle linuxot.

febr. 14. 12:42
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Akkor ez már a linugz desztop éve?
febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a steam deck húzta fel, viszont az a piac úgy tudom kezd telített lenni, szóval a növekedés szerintem le fog állni, legalábbis egy időre, vagy akár vissza is eshet kicsit.


Egyébként hosszabb távon érdemes nézni a trendeket, mert rövid távon lehet bármi, pl. valami nagy influenszer azt mondja használj linuxot, erre sokan használják egy hónapig majd ott hagyják xd


A linux desktop éve meg hülyeség.

febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Thunderfairy ***** válasza:
100%

Csak a Linux a jó rendszer. De aki ezt kipróbálja az érti meg ezt igazán. Majd én elmondom hogy megy ez:


1. Felteszed hogy kipróbáld a Linux-ot.

2. Rájösz hogy itt jó formán minden ingyenes és a vírusitó se muszály.

3. Rájösz hogy itt nincs ráderőltetve semmi.

4. Megszereted a Linux-ot.

5. Most már csak jót röhögsz a windows-on.

6. Linux felhasználó lettél.


Aki eléri a 6-os pontot az utána fejvesztve menekül a windows-tól. Már 8-9 alkalommal tettem vissza virtualbox-ba a windows-t. Majd 5-10 perc után töröltem a virtuális géppel együtt. Pedig minden alkalommal a visszaváltás volt a cél. Hát nem jött össze ez nektek Microsoft. Pedig több mint másfél év alatt vissza lehetet volna menni windows-ra. Köszönöm, jó lesz nekem a Linux.

febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
miért olyan marha fontos, hogy sok felhasználója legyen? Baromi jó rendszer így is. A népszerűség nem minőségmérő!
febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SIDLER22 ***** válasza:

Elsősorban a játék élmény miatt fontos lenne.

Sok játék azonban így is problémás lesz mert hiába fog mindenki linuxot használni, ha a kernel teljesen nyitott és mindenféle inject-et megenged a memóriacímekbe. A Windows kernelbe még van egy valamilyen szintű folyamat védelem, de linuxon egyáltalán nincs. Ezért nagyon nem is tudnak anticheat-et írni linuxra mert nincs semmi védelmi szintje ilyen szempontból.


Thunderfairy-t tudom, hogy nagy linuxos. Én is az vagyok, de azért szerényebben fejzem ki magam :D

Windows után valóban egy kis fejlődést érzek benne mind teljesítménybe mind csomagkezelésbe, de azért vannak dolgok amik hiányoznak...

Szívesen játszanék AC: Unity-vel. Sajnos még protonnal sem tud úgy működni ahogy kéne. Eleve át kell vergődnie magát a Ubisoft cloud kliensén majd utánna tudja a Proton indítani a játékot. Megy 5-10 percig a játék majd valamilyen kernel szintű hibával kifagy.


Szóval vannak vele problémák, de lassan már 2 éve használok tisztán linuxot és még nem terveztem visszaváltani. Szóval összességében meg vagyok vele elégedve.

febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Sok játék azonban így is problémás lesz mert hiába fog mindenki linuxot használni, ha a kernel teljesen nyitott és mindenféle inject-et megenged a memóriacímekbe. A Windows kernelbe még van egy valamilyen szintű folyamat védelem, de linuxon egyáltalán nincs. Ezért nagyon nem is tudnak anticheat-et írni linuxra mert nincs semmi védelmi szintje ilyen szempontból."


Neked fogamad sincs miről beszélsz. Linux alatt se és windows alatt se lehet csak úgy egy másik process memóriájához hozzányúlni. Ezt hivják segmentation faultnak. Vannak módszerek, amikkel lehet- elvégre debuggerek vannak linuxra és windowsra is -, de ezekhez meg engedély kell, ha nem saját processeden csinálod. Az meg hogy a linux kernel nyitott azt jelenti, hogy a forráskódja elérhető, ez más mint amit mondasz. Amúgy van olyan anticheat, ami megy wine alatt. Ami nem megy wine alatt az az, ahol a kernelbe kéne beépülnie (a kernel viszont más, ezért nyilván ez nem fog menni), de ezt is lehetne portolni linuxra.

febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2025-ben a Windows 10 támogatása meg fog szűnni, és nagyon sok gép túl gyenge a Windows 11-hez. Ezért sokan váltanak Linuxra, mert nem akarnak/nincs pénzük új gépet venni.
febr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!