Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben/LibreOffice Calcban...

Excelben/LibreOffice Calcban ezt hogy lehet megoldani? (bocs, hosszú)

Figyelt kérdés

Az A oszlopban lévő szövegben vannak ##mm értékek, és ezeket szeretném kiemelni lehetőleg mm nélkül a B oszlopba. Tehát pl.

A1: Alfa Béta Gamma 123mm Delta

B1: 123



febr. 19. 08:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Előfordul ## mm is. Lehet, hogy elég csak a számot nézni, mert másmilyen szám valószínűleg nincs a szövegben.
febr. 19. 12:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, nem egészen értem, megmagyaráznád? Mit akarsz hová átvinni?
febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

=TEXTJOIN("",TRUE,IFERROR((MID(A1,ROW(INDIRECT("1:"&LEN(A1))),1)*1),""))


A magyar nevekben nem vagyok biztos, de elméletileg:


=SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS("",IGAZ,HAHIBA((KÖZÉP(A1,SOR(INDIREKT("1:"&HOSSZ(A1))),1)*1),""))


Miután ezt beütötted/bemásoltad, FONTOS, hogy NE sima Enter-t nyomj, hanem CTRL+SHIFT+ENTER kombinációt, mert tömbfüggvény, csak így fog működni!

febr. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm, de egyrészt ezt nem sikerült működésre bírnom, nem értem a működését, és gyanítom, hogy nem is azt csinálná, amit elvárnék, tehát bármilyen szám van ott, azt emelje ki. Nem is értem, miért kell ide tömbfüggvény.
febr. 20. 07:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig tetszik nem tetszik, ez teszi ezt.


Ha ez az A1 tartalma: Alma Barack 123 Körte

Akkor lesz B1: 123


Ha ez az A1 tartalma: 14-mm Alma 4kg 50 huf/1kg

Akkor lesz B1: 144501


Ez a képlet pontosan azt teszi amit te akarsz.


Mivel a GETNUMBER függvény egyelőre még fejlesztés alatt van, csak trükközve lehet megoldani.


A képlet először az A1 hosszának megfelelő számú számokból álló tömböt hoz létre az INDIREKT és a SOR párosokkal.

A KÖZÉP függvény, ezeket 1-1 argumentumra szétszedi, és a cella szövegének minden karakterét behelyettesíti a tömb adott elemévé.

Ezt megszorozzuk 1-gyel. Ez azt eredményezi, hogy csak a számok maradnak meg, hiszen szöveges karaktert nem tudunk számmal szorozni, azok #VALUE! hibaértéket kapnak a tömbben.

A HAHIBA fogja ezeket kiszűrni azzal, hogy a hibás értékeket ""-re, azaz semmire cseréljük, eltűntetjük.

Végül a SZÖVEGÖSSZEFŰZ a megmaradt tömbelemeket, azaz a számokat, kiírja az adott cellába.


Ennél egyszerűbben csakis valamilyen bővítménnyel (esetleg KUTOOLS), vagy VBA-val tudod megoldani.

febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm. Közben sikerült megoldanom LibreOffice Calc-ban: (ha jól emlékszem, mert élesben még nem futtattam, csak teszteltem) =REGEX(A1;"[\d,]+"). A vessző a néhány tört miatt kell. Most már talán érthető, miért csodálkoztam.
febr. 20. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!