Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SACD-t hogyan és milyen...

SACD-t hogyan és milyen szoftverrel tudnék írni?

Figyelt kérdés
DSD (vagy akár flac) formátumú fájlokat ki lehet írni CD lemezre, úgy SACD formátum legyen? Azért kérdezem mert van sacd lejátszóm.

#FLAC #cd írás #DSD #SACD #Super Audio CD
febr. 21. 04:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kutakodtam egy kicsit...

A SACD iso fájlt ki lehet írni DVD-re, de nem minden lejátszó kezeli az így kapott SACD-R lemezt. A fórumokon azt írják, hogy az írott lemez lejátszása nem "feature", hanem "fault" miatt lehetséges.


Saját lemez létrehozásához csak ezt találtam:

[link]

Nekem nincs SACD lejátszóm, így nincs vele tapasztalatom. Viszont ISO fájlból már konvertáltam FLAC-be.

febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

SACD nem sima CD-re írható úgy tudom! Nekem is volt dolgom SACD rippel, de nincs SACD lejátszóm.

Régen volt, de úgy emlékszem elsőre flac>>>wav-ba alakítottam (flac-frontend), majd azt a wav-ot ismét wav-ba, de már 16-bit, 44.1khz. Így sima CD-re kiírhattam.

febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezredforduló előtti elavult technológia, felejtsd el, nem éri meg.
febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Az SACD két rétegű lemezt használ, az alsó rétegen van a hagyományos CD tartalom a felette levőn meg a 4,7 GB-os SACD réteg.

[link]


Ilyet hagyományos CD-/DVD-íróval nem tudsz írni, SACD-R/+R/-RW/+RW nem is létezik.


Amit a #1-es hozzászóló ír, az egy nem szabványos megoldás, mint írja is: nem minden asztali lejátszó kezeli.


Ha DSD vagy FLAC formátumú anyagaid vannak, és asztali lejátszóban akarod lejátszani, akkor - ha az asztali lejátszó támogatja a .dsd illetve a .flac fájlformátumot - írd ki adat DVD-ként; vagy alakítsd át DVD-Audiora,

[link]

és írd ki akként.

febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Mp3 vagy Flac-ba ments adat DVD-re ha a lejátszód támogatja.


Egyébként sima AudioCD esetén is van CD text ha támogatja a lejátszód, vagy ha nem akkor vegyes audio-data cd (képek, számcímek txt-ben stb).

febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

#5: Ha a kérdező SACD-ről értekezik - aminek a lényege a magas bitmélységű/mintavételezési frekvenciájú, tömörítetlen/veszteségmentes tömörítésű hang - akkor ne emlegessük az MP3-at (az ugyanis veszteséges, sőt 48 kHz-es mintavételezési rátánál nem képes többre).


A CD text meg másra - alkalmasint szöveg tárolására - használják, nem nagyfelbontású audiosávokhoz.

febr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

#6

Viszont a .FLAC lehet 24bit/192kHz és sokkal szélesebb körben támogatott mint a sacd.. 🙂

febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Pontosítanám a kérdésem.


A lényeg: CD-R vagy CD+R (írható) lemezre szeretnék SACD formátumot írni, azért hogy az SACD-lejátszómon tudják SACD-t hallgatni. Nem DVD-Audio, nem MP3, nem egyéb!

Vannak DSD és FLAC formátumban zenéim, ezekből szeretnék SACD-t csinálni.

febr. 21. 17:33
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

#8: Nem, ilyet - írt SACD-t - nem tudsz csinálni.

Az SACD egy külön fizikai formátum, nincs belőle írható változat.


Vannak, akik az SACD lemezképet (a #1-es hozzászóló egy ilyen lemezkép előállításához szükséges szoftvert linkelt be) kiírják DVD-R-re, ami jó esetben működhet, de ez nem biztos.

Bővebben:

- [link]

- [link]

- [link]

febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
febr. 21. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!