Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kerülhetem el, hogy a...

Hogy kerülhetem el, hogy a lementett dokumentumok másik gépen való megnyitásakor azok kinézete ne változzon? Kell ehhez külön beállítás?

Figyelt kérdés
Találkoztam azzal a problémával, amikor az iskolai gépen megnyitom ugyanazt a dokumentumot, de szétdobálja a tartalmát. Ugyanitt előfordult, hogy a nyomtatási kép szépen mutat mindent, a kinyomtatott eredmény mégis "deformált".

febr. 23. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

PDF ként mented le.

Máshol is ugyanúgy fog kinézni.

febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem szerkeszted tovább, mentsd PDF-be. Ha szerkeszteni akarod, az azonos verziójú szerkesztőknél nem jellemző a tördelésbeli elcsúszás, mert ugyanazokat a beállításokat használják. Tehát egy O365-ben készített fájlt, ne Office 2009-ben nyisd meg például, vagy LibreOffice-ban - nyilván ahhoz kell igazodnod, ami az iskolában van. Ha mégsem ez a gond, esetleg azt lehet még összevetni hogy a Normál stílus/sablon formázása és tördelése eltér-e a két programban, és ezeket egyformára hozni.

Egy másik fontos szempont, hogy valódi tördelést kell a dokumentumban csinálni sorközökkel, tabulátorokkal és behúzásokkal; mert ha csak enterrel és szóközzel tologatod a kurzort, az botrányosan szét fog esni.

febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!