Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom ezt számolni...

Garott kérdése:

Hogyan tudom ezt számolni excelben?

Figyelt kérdés

A problémám a következő van két cella érték, aminek az eredméynét össze tudom veti, de a két eredmény egymás arányosságáhz képest is kijöhet.


De pontosítom:

A érték akkor jó ha a C fix szám kétszerese.

B érték akkor jó ha a C fix szám négyszerese.

Ez a könnyű rész.

Azonban nekem az kellen, hogy az A érték amennyiben csak mondjuk a C érték másfélszeresét éri el, akkor már csak a C értékből fennmaradó résznek kell elérni a B értéknek 4 szerest hogy sikeres legyen az érték.


Pédával levezetve:


80000 az A.

146000 a B.

70000 a C.


Az A nem éri el a C kétszeresét.

És a B sem a C négyszeresét.

De a B nek már nem is kell elérnie a teljes 4 szerest, csak annyi különbözetnél, ami az A részére már teljesített volt.


Nem tudom ez így mennyire érthető, és hogy van-e valakinek ötlete.


Köszönöm!



márc. 3. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Írd le, pontosan melyik cellában mi van, és melyik cellában mit szeretnél megvalósítani!
márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Lépésről lépésre.


Ugye ABC cellákat argumentumokként fogjuk használni, így a képlet egy másik oszlopba kell kerüljön. Nem tudom vannak-e melette adatok, de most menjen a D-be.


Tehát.


Mi a feladat?

Ha A feladat eléri a kívánt értéket, akkor meg kell néznünk, hogy B is eléri-e. Ha A sem éri el, megnézzük B elegendő-e.


Az alábbi eseteink vannak:

1. eset, hogy A és B is elérik a megfelelőt.

2. eset, hogy A eléri a megfelelőt, de B nem.

3. eset, hogy A nem éri el a megfelelőt, de B igen.

4. eset, hogy A és B sem érik el a megfelelőt.


Hogyan jó ezt megtenni?

Először megvizsgáljuk, hogy mindkettő teljesíti-e a feltételeket, ha A igen, de B nem, akkor nem jó.


=HA(ÉS(A1>=C1*2,B1>=C1*4),"A és B is elérik a megfelelőt",HA(ÉS(A1>=C1*2,B1<C1*4),"A eléri a megfelelőt, de B nem",HA(ÉS(A1<C1*2,B1<=((C1*4)-A1)),"A nem éri el a megfelelőt, de B igen","A és B sem érik el a megfelelőt")))


Ez egy elég csúnya, egybeágyazott tripla HA fügvény, de így átláthatod a logikát, hogy mi alapján kell az Excellel végigellenőriztetni.

márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!