Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom telepíteni...

Miért nem tudom telepíteni 2023-as Vivobookomra a Windows 7-et?

Figyelt kérdés

Telekomtól kihoztam egy ASUS Vivobook-ot, mert járt a csomaghoz. Szeretném feltelepíteni a Windows 7-et rá, de USB-ről való bootolás mindig megakad.

Gyárilag tettek rá egy Windows 11-et. Nincs Safe mode-ban a Laptop, és Secure Boot ki van kapcsolva. Segít az ha törlöm a termékkulcsot és utána bootlom a Windows 7-et USB-ről? Autó diag programokat akarok rajta tesztelni és futtatni, azért kell a Windows 7 internet nélkül. Érdekesség még, hogy hiányzik az SSD foglalat az alaplapról, és nem tudom mire van feltelepítve a Windows 11. Elképzelhető, hogy az alapalap másik oldalán is van egy SSD csatlakozó? 128 gb tárhelyem van most.

Előre is köszönöm a válaszokat!



márc. 5. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudod feltelepíteni, mert a gép túl új, nincs az alapvető dolgokhoz sem driver (pl a háttértár vezérlőjéhez). Virtuális gépet tudsz feltenni a Win 11-re és arra feltenni a Win 7-et.
márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"hiányzik az SSD foglalat az alaplapról"


Milyen SSD foglalatot keresel? - Ha pl. M.2 SSD van benne akkor ne keres rajta 2.5"-os SATA csatlakozót.


Valamilyen régebbi gépre telepíts Windows 7-et mert ezek az új gépek már nem támogatják a Win.7-et.

márc. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eredendően M.2 SSD-t támogat ez a széria, de most ezt úgy kaptam meg a Telekomtől, hogy még a foglalat sincs benne ahova az M.2-es SSD-t lehetne tenni.

Itt akkor maga a rendszer és a 120GB tárhely egy alaplapra direktbe ráforrasztott modulon van?

márc. 6. 09:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alaplapra RAM-ot szoktak forrasztani. Írd le a típusszámát és akkor utána lehet nézni.
márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 van hogy NAND Flash chipet is forrasztanak, volt ilyen laptopom. Abban pont a RAM volt cserélhető.
márc. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ez mostani új laptop. Ha mégis lenne rá forrasztva meghajtó akkor üresen is kell rajta lennie SSD foglalatnak amit a kérdező nem talál. Olyat nem csinálnak mostanában amibe ne lehetne bővíteni a meghajtó tárterületét.

márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy az alaplap másik oldalán van egy M.2 SSD foglalat?

Annyira első körben nem akartam szétborítani a laptopot de kénytelen leszek ha a másik oldalon (konkrétan a billentyűzet alatt és nem az asztal felőli oldalon ha talpon van a laptop)

márc. 6. 13:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Vagy elképzelhető, hogy amúgy azért nincs benne M.2 SSD foglalat, mert a Telekom szolgáltató ezzel meg akarja gátolni az illetéktelen bővítéseket, és belenyúlásokat? Telekomtól hoztam ki.
márc. 6. 13:18
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
márc. 6. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!