Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10-ben a Microsoft...

Windows 10-ben a Microsoft Compatibility Telemetry és a Windows Modulok Telepítője kiiktatható anélkül, hogy problémát okoznék a gépemen?

Figyelt kérdés
CompatTelRunner.exe vagy ilyesmi, amikor fellépek a wifire, vagy 5-10 percre leterheli az öreg notimat a Tiworker.exe progival együtt.

márc. 7. 11:20
 1/3 A kérdező kommentje:

A feladatkezelőben ki szoktam lőni őket, de az is több perc, mert állandóan újranyitja őket.

A másik pedig, hogy nyitok valamit böngészőben, vagy csak ráfrissítek egy oldalra és 1-2 perc mire bármi megnyílik, mert a feladatkezelőben ezerrel pörög a Windows saját víruskeresője...

Most ezért vegyek az öreg noti helyett egy új csúcsgépet, hogy gond nélkül fussanak ezek a xarok?

Vagy mi az egyszerű megoldása a dolognak?

márc. 7. 11:24
 2/3 anonim ***** válasza:

"Microsoft Compatibility Telemetry"

Itt:

[link]

írják le, hogyan lehet kikapcsolni a Windows Feladatütemezőjében.


"CompatTelRunner.exe "

Ezen:

[link]

fórumtopik 2. válasza hasonlót ír le, mint az előző esetben.


"Windows Modulok Telepítője"

Az pedig az AVG leírása szerint:

[link]

a Windows szolgáltatásoknál állítható automatikus üzemmódra.


"öreg noti "

Milyen notiról van szó? Gyártó, típus?

Esetleg - ha nem vagy Windows használatához láncolva - megpróbálkozhatsz valamilyen kisebb gépigényű ablakkezelővel ellátott Linux-disztribúcióval - Linux Mint XFCE, Xubuntu, Lubuntu,... - bár a modern böngészők, más felhasználói szoftverek és a tartalmak (weboldalak, videók,...) kb. ugyanannyit "fogyasztanak", de legalább a rendszer kicsit pehelysúlyúbb.

márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Este megnézem ezeket, köszönöm!

Dell Latitude, nem mai gyerek már, Linuxban sajnos nincs gyakorlatom, ezt meg már úgy belaktam, pont 5 éve nyúzom, akkor is használtan vettem.

márc. 7. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!