Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire kell figyelni virtuális...

Mire kell figyelni virtuális gép létrehozása esetén?

Figyelt kérdés

Teljesen átlag "felszínes" felhasználó vagyok, gyakorlatilag a tudásom itt az office használatáig, a netig, a játékokig van kiterjedve.


Szeretnék VirtualBoxban Windows XP-t futtatni, Windows 10-en belül.


Ugye képfájlként tölteném le magát az oprendszert, eddig ok.


A kérdés az, hogy attól még hogy nem nyitom meg magát a fájlt, tehet kárt a gépben? tehát maga az, hogy egy oprendszeren belülre letöltök egy másik oprendszert okoz valamilyen zavart?

A másik, hogy tudtommal van olyan opció, hogy magát a rendszert átmásolom egy pendrivera, és minden megmarad, tulajdonképpen bármelyik gépbe bedugom amin van Virtualbox, és ugyanonnan folytatom ahol abbahagytam.


Ez tehet kárt a gépben? Nem tudom miért, de van egy olyan félelmem hogy az USB-t csatlakoztatom a géphez, az meg azt hiszi hogy telepíteni akarom a Wixdows XP-t.


Innen tölteném le, megbízhatónak tűnik, de azért hátha itt valaki szemfülesebb nálam:

[link]


Illetve az aktiválást hogy lehet megoldani? Azt olvastam hogy az XP aktiválás már nem működik, viszont ezt ki lehet játszani úgy, hogy a Windows 7 activation centert hívod, és azt írod be. Van magyar szám? Nem fizetnék 744537674545451234 Forintot fizetni azért hogy kitelefonáljak az USA-ba. :D


Bocsánat, ha nagyon buták a kérdések, tényleg nem nagyon értek ezekhez.



márc. 9. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Oprendszeren belül nem egy másik rendszert töltesz le, hanem egy fájlt. Ez így nem tesz ugye kárt, mert az csak egy fájl. Persze a fájl lehet vírusos az megint más. De magában ugye ez nem okoz zavart.


Ha hozzá dugsz egy olyan pendriveot, amin van egy virtuális gép az nem fog bootolni neked rendes gépen. Az ugyan úgy virtuális marad. Nem nagyon tudom neked mihez hasonlítani, ezt csak fogadd el. Az nem bootolható, nem tudod telepíteni, az egy programnak a része.


De ha mégis "azt hinné, hogy telepíteni akarod az xp-t" akkor egyszerűen csak nem telepíted. Míg nem kezdesz el lemezt formázni meg telepítési módot választani addig nincs baj. Persze ezeket fogja kérni miközben rakod fel a virtuális gépet, de az meg nem a teljes merevlemezre vonatkozik, hanem arra a mennyiségre amit a gép létrehozásánál megadtál. Egy tipp, pl adj meg neki 50giga tárhelyet, de dinamikusan növekvőben. Ezzel nem azt éred el, hogy 50giga helyet egyből lecsap tőled, hanem csak annyit, amennyit a gép aktuálisan igényel telepítés után mindennel talán 17gigát, de max csak 50gigáig nőhet akkor. Ha statikust állítasz akkor meg egyszerűen be is foglalja az adott tárhelyet a gépen és kész.

márc. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gugu Gabor ***** válasza:
70%

Kicsit zanzásítva. A virtuális géped egy program (virtual box vm ware stb)ami létre tud hozni egy virtuális gépet. Önmagában a virtuális gép egy pár file amivel a saját géped nem tud kezdeni semmit csak az a program amivel létrehoztad.


A virtuális gépre nem kell pendriveból bootolnod álltalában a szoftverben meg tudod adni az isot amiről telepíteni akarod.


Amire figyelni kell a saját géped erő forássait használja merevlemez ram cpu stb figyelj oda hogy mennyit adsz neki.

márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!