Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Windows-ról váltottál...

Ha Windows-ról váltottál volna Linxura desktop rendszerként, mi volt az oka, hogy inkább visszatértél Windowsra? Mi az, amit nem tudtál megoldani, pedig egyébként jónak tartod a Linuxot általános célra?

Figyelt kérdés
Pl: nekem a játékok és bizonyos hw driver volt a fő ok.
márc. 20. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Mik ezek a linuxos kérdések? Szakdogához közméhlepény kutatás? 😉🤣
márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Volt egy "Miért használsz Linux Op. rendszert?" és ekkor fogalmazódott meg bennem, csak nem akartam oda írni.

Szóval én nekifutottam 1-2 alkalommal otthoni és munkahelyi környezetben is, de mindig volt 1-2 akadály.

márc. 20. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Ém többször használtam Linuxot dekstopra, de visszatértem mindig Windowsra. Oka egyszerű: a Linux-on még ha nem is játszol, akkor sem fogod 100%-ban kiváltani a Win-t. Mindig lesz valami app vagy funkció ami Linuxra nincs, vagy a Windows-os verzió jobban működik. Még ha a Linux az igényeim 95%-át ki is elégíti, akkor is többet ér nekem a kényelem és a szabadidőm, hogy azt az 5%-ot "beáldozzam" a Linux miatt. Nyilván élethelyzetfüggő, meg hogy az ember mennyire szeret mókolni. Anno szerettem, ma már nincs se időm, se kedvem hozzá. Akármennyire is "szar" a Windows, akkor is működik annyira ami nekem jó (lefagyás meg kékhalálom 5 éve nem volt)
márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos igen jó lenne, mert ingyenes, de ha valamiben elakadok, sokkal több időt el lehet vele szúrni, ha egyáltalán talál rá megoldást az ember, de ha elsőre felmegy és az ember főleg neten dolgozik nincs különös igénye, akkor jó lehet, bár a nyelvterület itt is fontos tényező lehet, mert láttam olyat, hogy félig volt csak magyar a program..
márc. 21. 08:07
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Több alkalommal is próbálkoztam a Linuxszal; de valami apróságon mindig elhasalt. Első alkalommal az akkor sűrűn használt Bluetooth-al gyűlt meg a bajom; aztán egy közönséges SB32 hangkártyával, ilyesmik...

Amit a Windows alatt az eszközkezelőből pár perc alatt megoldok, ahhoz Linux alatt kereshetek kernelmodult, csomagokat, írhatok bash-scriptet -és még akkor sem biztos, hogy az az elvárásaim szerint fog működni. Úgyhogy esetemben győzött a lustaság...

Ezzel szemben amikor a szerveremet beüzemeltem, szóba sem jöhetett más rendszer a Debianon kívül.

márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!