Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sims 4 Macbook-on?

Ladygaga2 kérdése:

Sims 4 Macbook-on?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nekem egy MacBook air M1-em van, ajánlja valaki a Sims 4 játékot rajta játszani? Nagyon szeretem, a régi gépemen játszottam, de azóta váltottam MacBook-ra és kicsit hiányzik. Nem hallom mintha lenne benne ventillátor ezért kicsit aggódok, hogy nem fog-e gondot okozni a gépnek. Hosszútávon szeretném még használni, ezért ha van aki ért ehhez, és inkább nem ajánlja, akkor megfogadom tanácsát!

márc. 29. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A hivatalos letöltési oldal szerint x86-os architektúrára van írva:

"MAC

Minimum

OS: Metal required. Mac OS® X 10.13 (High Sierra)

CPU: Intel Core i3-3225 3.5 GHz (2 cores, 4 threads) or better"

[link]


Viszont több oldal szerint Rosetta2 segítségével ( [link] ) futtatható ARM architektúrájú M1-en is:

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=aX3cn4WwKbg

márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Ha lesz időm elolvasom a csatolt linkeket is! Őszintén szólva fogalmam nincs mi az az ARM architektúra, vagy Rosetta2, nem igazán vagyok egy informatikai zseni, biológia faktos vagyok (így szokták egyáltalán mondani? Felvidéki vagyok és bezavar, hogy szlovákul tudom magam, vagyis inkább a tanulmányaimat körülírni). De a válaszból azt szűrtem le, hogy ennek a Rosetta2-nek a segítségével lehet játszani, tehát ha szerzek egy ilyen akármit, tudok játszani?
márc. 29. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:

"Őszintén szólva fogalmam nincs mi az az ARM architektúra"

Kvázi a processzorok "családja".

Az Intel és az AMD - akik az asztali számítógépek és laptopok (így kb. 2020 végéig az Apple gépei is) processzorainak gyártói - az x86-os processzorcsaládba tartozó processzorokat gyártják; az okostelefonok nagy részében (illetve 2020 óta már az Apple gépeiben is) pedig az ARM processzorcsalád processzorai dolgoznak.


A két processzorcsalád nem kompatibilis egymással, így ha egy programozó ír egy (natív) programot az x86-os architektúrára, az nem fog futni az ARM architektúrán és vice versa.


"vagy Rosetta2"

A Rosetta2 a Rosetta program

[link]

2. verziója, arra szolgál, hogy az x86-os architektúrára írt programot átalakítsa ARM architektúrának megfelelőre.


"De a válaszból azt szűrtem le, hogy ennek a Rosetta2-nek a segítségével lehet játszani, tehát ha szerzek egy ilyen akármit, tudok játszani?"

Igen, fel kell telepíteni:

[link]

ha x86-os architektúrára írt programot akarsz használni.

márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/results?search_query=Sims+4+macbook+..

Nyugodtan játsz vele.

Valóban nincs benne ventillátor. De ha túlmelegszik azt úgyis észreveszed, mert érzed majd a kezeddel és visszaveszi a gép a teljesítményét.

márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!😄🩷
ápr. 1. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!