Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordben ábrajegyzék "kereszthi...

Wordben ábrajegyzék "kereszthivatkozásakor" meg lehet valahogy oldani, hogy a megváltoztatott "ábra" szó ne frissüljön a teljes mezők frissítésekor?

Figyelt kérdés

Érthetőbben:


- Beszúrtam egy képet.

- Készítettem alá egy feliratot.

- A szövegben valahol kereszthivatkozással beillesztettem ezt a feliratot ("csak felirat és szám") hivatkozással. Ugye ebben az esetben valami ilyesmi jelenik meg: "1. ábra"

- Mivel a szövegkörnyezet úgy kívánta, az ábra szót ragoznom kellett és átírtam ábrán-ra. Így most "1. ábrán" van.

- Ha van egy ábrajegyzékem és azon keresztül ráfrissítek, hogy Teljes mezők frissítése, úgy sajnos az előbbi átírtás visszaugrik "1. ábra"-ra.


Ezt valahogy ki lehet küszöbölni? :D



márc. 30. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Ehhez akkor két dolog:


1. Ha a szövegben magában hivatkozol az ábrára, és nem zárójelbe téve, akkor ne hozz létre kereszthivatkozást.


2. Az ábrajegyzék frissítésekor csak akkor frissíti a kereszthivatkozásokat is, ha kijelölöd az összes elemet (ez általában a duplakattintás az ábrajegyzéken). Ha csak az adott elemre kattintasz rá az ábrajegyzéken, és úgy frissíted a teljes mezőt, akkor csak az azonos típusba - jegyzék - tartozókat fogja frissíteni, a többit - kereszthivatkozás - nem.


De ez verzió és beállítás függvényében eltérhet, nem mindegyik verzió engedi (az "Education"/"for Students" verziójú Office például nem engedi, vagy mindent frissítesz, vagy csak az adott elemet, olyat nem lehet, hogy a jegyzéket igen, de a hivatkozásokat nem).

márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!