Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A windows megmentette a linuxot?

A windows megmentette a linuxot?

Figyelt kérdés

Nem rég egy microsoft alkalmazott felfefedezett egy trójai falovat az XZ tömörítő programban a linuxon. Ha a microsoft nem fedezi fel több millió linux gép/szerver lett volna érintett.


Ha épp most linuxot használsz 100% hogy fel van neked is telepítve. Érdemes frissíteni a rendszert!



ápr. 2. 18:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a windows, hanem egy MS alkalmazott. És az, hogy "megmentette", kicsit erős, nem ez lett volna a GNU/Linux halála.
ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Szikszai.B ***** válasza:
100%

Ennyi erővel akkor mondhatnád azt, hogy a Windowst megmentette a Linuxos, ugyanis

1. több, neves Linuxos arc dolgozik a Microsoftnál (Miugel de Izaca, Lenart Pöettering, stb.)

2. a Microsoft több területen is használ Linuxot, vannak Linux alapú termékei és szolgáltatásai. Cserébe évek óta közreműködik a Linux fejlesztésében (több más, nagy céggel egyetemben).

Tehát egyfajta szimbiózis van a Microsoft és a Linux között, több, mint egy évtizede.


Az xz tömörítőre rejtett backdoort valóban egy Microsoft alkalmazott vette észre, de szerintem ennek túl nagy jelentősége nincs.

ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha én a BKV-nál vagyok portás és a CBA-ban elkapom az eldőlő mamát, akkor a BKV megmentette a nyugdíjasokat?
ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Hatalmas minden disztribúciót érintő hiba és már évek óta bennevolt a linuxos SSH-ban.

De a linuxos emberek nem szeretnek erről beszélni mert nagyon nagyon ciki..

ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Évek óta benne van? Azt se tudod miről hadoválsz...


[link]


v5.6.0 és v5.6.1 release-be került backdoor, ami 2024.02.24-én került kiadásra.


Linuxos emberek nem beszélnek róla? Minden Linux fórumon, Youtube csatornán erről van szó...

ápr. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Szikszai.B ***** válasza:
100%

"Hatalmas minden disztribúciót érintő hiba és már évek óta bennevolt a linuxos SSH-ban."


1. Nem mindenkit érint, csak a fejlesztői verziójú, deb/rpm alapú, systemd-es disztrókat használókat (tehát az összes Arch származék, a régebbi Debian, Ubuntu, Mint és a nem systemd-es disztrók, pl. Devuan, Slackware, Void... nem érintettek).

Konkrétan a következő disztrók voltak érintettek:

"Fedora Rawhide, Fedora, Debian testing, unstable and experimental distributions versions 5.5.1alpha-0.1 to 5.6.1-1., openSUSE Tumbleweed and openSUSE MicroOS, Kali Linux (Discovery supported)"

Az Ubuntu, Ubuntu LTS és ezekre épülő disztrók, a Linux Mint, a Debian stable, a Manjaro, a Fedora 39, és nagyon sok másik disztró nem volt érintett. Gyakorlatilag a disztrók 90%-a nem volt érintett.


Az érintett disztrók közül is csak azok voltak sebezhetők, ahol OpenSSH szervert futtattak.


2. Nem évek óta volt benne, hanem március 9-én tették bele, és március 29-én fedezték fel.

ápr. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, mivel szerencsére felfedezte egy Microsoft alkalmazott. Ha nem veszik észre akkor bekerül stable releasek-be is. Debian és RPM alapú rendszerekre. Pl. a Fedora-ba is bekerült volna. És nem csak a rolling-okba.
ápr. 3. 08:08
 8/16 A kérdező kommentje:

Most néztem róla elemző videót nagyon komoly egyébként. Ha ez bekerült volna stable releasekbe. Annyira sunyin van elrejtve benne. Még csak nem is a forráskódban van benne, tehát azt hiába nézed, hanem a teszt fájlokban. És még titkosítva is van minden benne, tehát ha valaki külsőleg futtat kódot semmilyen logban nem látszik egy sima ssh kapcsolatnak tűnik.


[link]


Akit érdekel itt tudja tanulmányozni.

ápr. 3. 08:27
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék hány "linux alkalmazott" fedezett fel Windows sebezhetőséget. habár abba gyárilag is van bőven építve backdoor...
ápr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 gentoojedi ***** válasza:
72%

"Kíváncsi lennék hány "linux alkalmazott" fedezett fel Windows sebezhetőséget"


De az ugye meg van, hogy a Windows forráskódjába csak úgy nem lehet belenézni, meg az is, hogy a visszafejtése büntetendő? Csak a Microsofttal szerződött szakemberek lesegethetik.

ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!