Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-ben az fkeres-t mivel...

Excel-ben az fkeres-t mivel kell kiegészíteni, hogy a lenti problémát megoldjam? Vagy más függvényt kellene használnom?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy van egy több száz soros excel-em és bizonyos azonosítók mellé meg kell keresnem a hozzá tartozó értéket. Viszont nagyon sok azonosítóból több is van. Nekem mindig a legutolsó sorban lévő azonosítóhoz keresett érték kellene. Az fkeres az első találatot veszi figyelembe. Nekem viszont pont az utolsó találat kellene (fentről lefelé haladva).

Erre milyen megoldást tudnék alkalmazni?

Köszönöm!



ápr. 6. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Rendezd az oszlopokat?
ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha meg nemtudod, akkor macroval:


Function UtolsoTalalat(azonosito As String, tartomany As Range) As Variant

Dim i As Long

Dim talalat As Long


talalat = 0


For i = 1 To tartomany.Rows.Count

If tartomany.Cells(i, 1).Value = azonosito Then

talalat = i

End If

Next i


If talalat > 0 Then

UtolsoTalalat = tartomany.Cells(talalat, 2).Value

Else

UtolsoTalalat = "Nincs találat"

End If

End Function



=UtolsoTalalat("keresett_azonosito", A1:B100)

ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy maga az excel 300ezer soros. Az azonosítók egymás alatt vannak, hol 1, hol 2, de van, hogy akár 10 is. Minden azonosítóhoz van egy érték, de az fkeres az első találatot veszi figyelembe, nekem pedig pont a legalsó (azaz legutolsó találat) értéke kellene.

Rendezni nem tudom, mert ha azt vesszük, akkor rendezett, hisz minden azonosító egymás alatt van és az ismétlődők is. Csak nem az utolsóhoz keresett értéket adja ki.

Kb 5000 azonosító van (van amiből 1 van amiből több), nekem van kb 200, amihez ki kellene keresnek azt az egy, utolsóhoz rendelt értéket.

ápr. 6. 23:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom az Adatkertész Facebookcsoportot, ott tényleg profin segítenek. Érdemes ott úgy feltenni a kérdést, hogy valami mintát (nem valós adatokkal) csatolsz, ami lehet kép, vagy fájl. Ekkor sok profi viszonylag gyorsan jobbnál jobb ötleteket adnak.
ápr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet és segítséget!
ápr. 9. 12:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem találom a csoportot, ha rákeresek :/
ápr. 9. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, rosszul írtam le a nevét.

[link]

ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!