Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Thunderbird-ben használt...

A Thunderbird-ben használt e-mail címek hol vannak tárolva?

Figyelt kérdés
Lecseréltem az e-mail címemet, és sajnos a régi cimmel használt címjegyzék eltünt. A Fox-nál el szoktam menteni a könyvjelzőket, így nincs probléma a visszaállítással. A Thundernél a címeket menti valahová a progi?

ápr. 19. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

A névjegyzéket a levelező-szerver tárolja a címhez kötötten.

A kliensek adatvédelmi/adatkezelési okokból ezeket nem tárolják, az e-mailcím szinkronizálásának lekapcsolásával, a névjegyzék is eltűnik.


Lépj be az előző e-mailedbe, onnan lehet kiexportálni a névjegyzéket, amit utána be tudsz importálni az új e-mail címedhez (az lényegtelen, hogy az importálást a Thunderbird-ön, vagy az e-mail címed webes felületén teszed).

ápr. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A névjegyzéket a levelező-szerver tárolja a címhez kötötten."

Sem az IMAP, sem a POP3, sem az SMTP - a levelezőszerverek általánosan használt protokolljai - alapvetően nem biztosítanak ilyesmit.


A CardDAV

[link]

szolgálna szerverszintű tárolásra, de azt nem mindegyik levelezőszolgáltatás biztosítja.


A kérdező feltehetőleg inkább a Thunderbird levelezőkliens lokális névjegyzékére gondolt.

Az jobb oldalon ☰ menü --> Eszközök --> Címjegyzék résznél található (már ha használtad és nem törölted):

[link]

azt tudod exportálni a névjegyzék mellett található három pont --> Exportálás menüponttal

ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A thunderbird kiváló levelező, de sajnos a címjegyzék-kezelése nagyon előnytelen.


Én egy txt fájlban tárolom az összes e-mail címet, és így áttekinthető, kezelhető, hordozható.

ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"de sajnos a címjegyzék-kezelése nagyon előnytelen."

Miért lenne előnytelen?

Mindenféle adat - például kép is! - megadható benne, kereshető, szabványos formátumokba exportálható/importálható és kiegészítőkkel:

[link]

[link]

az előbb említett CardDAV-val (Outlook Exchange ActiveSync-el) - már ha a levelezési szolgáltató biztosít ilyesmit - szinkronizálhatóvá tehető.

ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam a tbsync-et, az én igényeimnek nem felel meg, ráadásul én nem használok felhőt.


Számomra még mindíg a legegyszerűbb egy txt fájlban tárolni, amit bármilyen rendszeren, telefonon meg tudok nyitni, szerkeszteni bármilyen egyéb program telepítése nélkül.

ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Kipróbáltam a tbsync-et, az én igényeimnek nem felel meg, ráadásul én nem használok felhőt."

Annak viszont jó, aki központilag akarja tárolni a névjegyzékét és szinkronizálni akarja az eszközei között (esetleg megosztani másokkal - rokonok, munkatársak,...).

ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Számomra még mindíg a legegyszerűbb egy txt fájlban tárolni, amit bármilyen rendszeren, telefonon meg tudok nyitni"

Viszont ez meg bele van integrálva a Thunderbirdbe, nem kell külön másolgatni a levelezési címeket a szövegszerkesztőből a levelezőkliensbe, és - ha van CardDAV-/ActiveSync-szolgáltatás - lehet szinkronizálni az eszközök között.

ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!