Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Paintba, hogy kell megcsinálni...

Paintba, hogy kell megcsinálni azt, hogy ne legyen háttér?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kizárólag ezt a programot akarod használni, akkor csak a radírral lehet a nem kívánt részleteket eltüntetni. Ez viszont mentéskor üres fehér területként fog látszani a képen. Ha teljesen el akarod tüntetni a hátteret, hogy a kép helyén átlátszó terület maradjon, ahhoz nagyobb tudású programra lesz szükség. Például a Gimp ezt meg tudja csinálni.

A pontos menetét azért nem írom le, mert sok oldal foglalkozott már ezzel, a háttér eltávolítás + gimp szavakra kell hogy használható találatokat adjon a Google.

2010. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyszer rég amikor nem értettem egyáltalán a gépekhez és csak kapcsolgattam megcsináltam, hogy ne legyen paintnál háttér. A Gimpet ismerem és használtam is, de sokszor az őrületbe kergetett.

Csak azért írtam ki a kérdést mert érdekelt, hátha valaki tudja (talán valamelyik mentéssel kapcsolatos lehetett a háttér eltüntetése?)

2010. nov. 2. 16:19
 3/3 anonim ***** válasza:

A gif képeknél nincs háttér, vagyis azoknál megadható hogy üres legyen- egy kép része. Ehhez a létrehozáskor nem fehér lapként kell kiindulni, hanem átlátszó háttérrel. A kép mikor felépül, egyszerűen kihagyod azt a részt, ahol üres területet szeretnél kapni, így mentéskor átlátszó hátterű gifet kaphatsz.

A másik megoldás, hogy egy már kész képről körülvágod a megtartandó részt, és azt beilleszted egy átlátszó háttérbe. Gifbe mentéskor így lehet szintén háttér nélküli képet kapni.

Viszont létrehozáskor vagy módosításkor sem találkoztam még olyannal hogy a Paint átlátszót hátteret ajánljon fel, még Win7-ben sem, mert új kép létrehozásakor nincs felajánlott formátum vagy bitmélység, csak az alap 24 bites fehér hátterű alap.

2010. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!