Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell megcsinálni egy...

Hogyan kell megcsinálni egy jó diavetítéses prezentációt?

Figyelt kérdés

Még életemben nem csináltam, most viszont házidolgozatnak megkaptam.

25 diából kell állnia és 3 nagy témát kell körülölelnie.Nem elég bemutatni,beszélni is kell hozzá.És olyan 10-15 percesnek kell lenni.


2010. nov. 19. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
powerpoint??
2010. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy azzal, és azt is, hogy hogyan működik.Csak azt nem, hogyan építsem fel.
2010. nov. 19. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:

PowerPoint kezelést ha tudod akkor nem tudom mit kérdezel itt. Azt várod el hogy a nem említett 3 témát én most vázoljam neked és mondjam mit írj?


Pár jó tanács ha már megy a PowerPoint:

-Kezdő dián címet és nevet, esetleg dátumot is.

-Lehet kérdéses módszert alkalmazni. Ez abból áll hogy minden dia tetején felteszel egy kérdést, amelyet alább megmagyarázol. Ez nekem általában bejön, mert nem kell sokat írni, és tudsz hozza szövegelni fejből is.

-Lehet vonalkás módszerrel, ahol leírod mit akarsz szó szerint majd azt felolvasva egyesével magyarázod melyik alatt mit értesz. Ez is jó megoldás, de kevés diát venne fel, ezért sok képet kell berakj melléje.

-Az szerintem nem megoldás hogy begépelsz mindent és majd felolvasod ott. Az unalmas.

-Mindenképpen használj képeket, mókásakat, vagy mókás hátteret vagy akármit amitől az amúgy tök unalmas prezentáció amit mindenki un, valamitől egyedi lesz.

-Túl sok adatot ne használj, főleg ne számadatokat meg százalékokat. Csak akkor ha tényleg muszáj. Grafikon szemléltetőként elmehet, de vigyázz arra elég nagy legyen, a hátul ülők is lássák a lényeget belőle.

Utolsó dián írd ki hogy Köszönöm a figyelmet! és vége is.


Sok sikert!

2010. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!