Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a gépen a partíci...

Hogyan lehet a gépen a partíciókat összevonni?

Figyelt kérdés

A gépemen a winch. 5 partícióra van bontva és a " c " a legkisebb amin van az op rendszer meg a több fontos cucc.

Hogyan lehetne átvariálni vagy összevonni a partíciókat,akár az egész gép újratelepítése árán is?


2010. nov. 24. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Start menü futtatás =>diskmgmt.msc

Esetleg Partition magic nevű programmal

2010. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

PQMagic csak ősrégi gépeken és 137 GB-nál kisebb lemezekkel működik. Ha ilyened van, akkor az a legjobb választás.


Modern gépen a GParted Live az, amit érdemes használni.

2010. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Ezt a startmenüs dolgot meg amit utána írtál, megtennéd hogy kicsit kifejted,mert nem vagyok egy nagy ász ebben sajna.. köszönöm!

2010. nov. 24. 15:24
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha megpróbálom újratelepíteni a lemezről az op rendszert(win 7) akkor ott nem kérdezi meg újra h akarok-e partíciót változtatni?
2010. nov. 24. 15:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy Win7-el is működik-e de xp alatt a lemezkezelést éred el vele. Törölhetsz partígiót illetve formázhatsz vele formázhatsz vele. Esetleg ha kipróbálod Win7 alatt akkor érdekelnek tapasztalataid...
2010. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben.Majd ha nekivágok,írok a fejleményekről.

Elvileg ha megszüntetek egy partíciót akkor azt valamelyik megmaradthoz ugye hozzácsapja,csak azt nem tudom hogy hogyan lehet ezt úgy,h mondjuk a C legyen az,mert akkor már meg is oldódna a gondom.

Vagy ha csak át tudnám tenni a C-n lévő tartalmat egy másik,jóval nagyobb partícióra,az is jó lenne.

Az kötelező h az op rendszer mindig a C-ről fusson?

2010. nov. 25. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!