Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Ubuntu szerintetek mennyire...

Az Ubuntu szerintetek mennyire elterjedt op. Rendszer? Miért nem használják többen?

Figyelt kérdés
Csak azért mert nem lehet olyan széles körben játékra használni, tény, ill. már van sok windows program alternatíva, ez is tény, ennek ellenére szerintem igen alacsony a részesedése a felhasználók között /de miért???/
2010. dec. 2. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
azért mert az átlagfelhasználó windows-t használ, de a programozók többsége igenis linuxot, vagy annak fajtáit használja
2010. dec. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
te vagy az, Zoli? :)
2010. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert az iskolában ez az egyetlen operációs rendszer, amit egy gyerekkel megismertetnek, így a legtöbb még csak nem is hall arról, hogy van már operációs rendszer, illetve az idősebb generáció (akiknek ezt nem tanították az iskolában) megkérnek valakit, hogy csinálja meg a gépet, hogy működjön, így természetesen az ő gépükre is Windows kerül.

De azért így is egy viszonylag széles felhasználói tábora van.

2010. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért mert a linux használatához valamilyen szintű ismeret is kell a témában, azonban a legtöbb mai átlagfelhasználó leül a gép elé és használni akarja. Na most én többször használtam linuxot, csak próba képp és mindig eljutottam egy olyan pontra, hogy ha valami bonyolultabbat akartam, parancssorhoz meg konfig fájlokhoz kellett nyúlni. Egy átlag felhasználótól ilyet nem várhatunk. A linux addig szép és jó, amig semmi igazán bonyolultat csinálsz vele - a bonyolult dolgokhoz tudás is kell. Én speciel szeretek a linuxal vacakolni és aztán megtapsolni magam, hogy na ez is sikerült, de ha valaki dolgozni akar a gépen, akkor elvárja hogy egy kattintásra működjön minden. Remélem most már érted :)
2010. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert egyáltalán nem felhasználóbarát.
2010. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait. Mint minden Linux.

A megszokáson kívül:

Elég sokan játékra használják a gépet, és Linuxra nincs annyi játék. Emellett vannak más programok is, amikhez Windows kell, nincs megfelelőjük Linux alatt. nálam például nem mennek a flashek, a videók, és nincs hang Linux Debian Lenny alatt. Meg a billentyűzetet sem sikerült beállítanom, hogy ne keverje a z-t és az y-t.

2010. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!