Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 10. 04 telepíthető...

Ubuntu 10. 04 telepíthető meglévő Win XP rendszer mellé?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy feltelepítem az Ubuntut, és bootoláskor lehet-e választani, hogy melyik rendszerrel akarom indítani a gépet.

Köszönöm.


2010. dec. 4. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
persze,lehet külön partícióra
2010. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ekkor egy DualBootot hoz létre, amelyben kimutassa a Windows XP-t és felette az Ubuntu-t.
2010. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy ha van elég szabad hely, és csak egy partíció van, a Windows-on futtass egy töredezettségmentesítést, esetleg biztonsági mentést, ezután bootolj az Ubuntu CD-ről, és a telepítőben majd be tudod állítani, mennyire "nyomja össze" a Windows (NTFS) partíciót.
2010. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha csak egy partíció van, akkor valami tömörítést alkalmaz az Ubuntu telepítő, mielőtt telepítené magát? Van másik partíció, akkor mehet rögtön?
2010. dec. 4. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem tömörít, bocs ha rosszul fogalmaztam, levág a partíció végéből amennyit tud, és amennyit hagysz neki. Pl. azt mondja, le tud vágni 2 GB-ot, de neked elég 1 is. Az adatok elvileg nem sérülnek, mentés csak a biztonság kedvéért kell, esetleg.
2010. dec. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!