Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videokártya driver problémám...

Videokártya driver problémám van. Még sosem foglalkoztam ilyesmivel, megoldható valahogy?

Figyelt kérdés

Leírnám a konkrét problémámat.

A színek nagyon összevissza jelennek meg a képernyőn, pl. word-ös lap fehér helyett feketének látszik, az asztalon is nagyon összekeveredtek a színek, és úgy látom, hogy kicsi pöttyök is megjelentek a képernyőn. Nézelődtem, és a megjelenítés tulajdonságainál a beállítások lapfülön, ahol be lehet pl. a színmélységet is állítani ezt a hibaüzenetet kaptam:

A kijelölt video-illesztőprogramot nem lehet használni. Ez az illesztőprogram a Windows előző verziójához készült, és ezzel a Windows - verzióval nem kompatibilis.

A rendszer az alapértelmezett VGA illesztőprogram használatával indult el.

A frissített illesztőprogram beszerzése érdekében lépjen kapcsolatba a hardver gyártójával, vagy válasszon egy illesztőprogramot a Microsoft listájából.


Ezt leokéztam, majd ezt követően láttam, hogy a színmélység 4 bites, és nincsen több választási lehetőség.

Neten nézelődtem, és azt hiszem, hogy a videokártya driverét kellene újratelepíteni.


Én még ilyet sohasem csináltam, és nagyon nem értek az ilyenekhez, tényleg csak ilyen alap felhasználói tudásom van. Ezt a problémát viszont elég sürgősen meg kellene oldanom, mert nagyon nagy szükségem van a laptopomra.

Arra szeretnék kérni valakit, hogyha úgy érzi, hogy tényleg ért az ilyesmihez segítsen nekem, hogy mit, és hogyan kellene csinálnom. Tudom, hogy viszonylag sokan értenek az ilyesmihez. Szeretném kérni, hogy ha válaszoltok, akkor tényleg részletesen írjátok le, hogy mit, hol találok, és hogyan csináljak, tényleg szükségem van a lehető legrészletesebb útmutatásra. Nagyon fontos lenne, hogy ne rontsak el semmit, és, hogy megszűnjön a probléma. Abszolút nincsen segítségem, így csak az itt kapott infok alapján tudom megoldani a dolgot.

Nagyon hálás lennék annak, aki tud segíteni, mert konkrétan nem nagyon tudok másra gondolni, és már álmodtam is ezzel...

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!


2010. dec. 18. 17:58
 1/1 Jenci ***** válasza:
A videokártya gyártójának--nVidia vagy ATI--honlapjáról a Driver menüpont alatt megtalálod az operációs rendszerednek megfelelő drivert.Letöltöd--egy sima .exe fájl lesz--és csak telepíted.
2010. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!