Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan zajlik a particionálás,...

Hogyan zajlik a particionálás, stb. az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Tavasszal vettem egy Windows 7 -tel előtelepített laptopot. Még akkor készítettem helyreállító lemezt, amely tartalmazza a Windows 7 rendszert + drivereket.


Ezután osztottam újra a merevlemezemet, hogy ne két db 250 GB-os rész legyen, hanem 1 nagyobb és még két kisebb.


Mostanra belassult a rendszerem, és szeretném újratelepíteni a korábban elkészített lemezek segítségével.


A kérdésem az, hogy ebben az esetben is van a telepítéskor lehetőség a merevlemez megosztására, particionálására, vagy az eredeti (2x250 GB) felosztást fogja automatikusan alkalmazni és így ismét csak utólag tudom particionálni?


Vagy az ilyen fajta telepítés során is mindenre ugyanúgy rákérdez, mintha nem magam által készített helyreállító lemezről telepíteném a rendszert?


Miben különbözik a telepítés menete?


2010. dec. 24. 18:27
 1/3 A kérdező kommentje:
...továbbá, egy Win7 rendszer telepítése mennyi időt vesz igénybe, (4 GB memória esetén)?
2010. dec. 24. 18:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Vista vagy 7 telepítés kb 20perc max.

Minden esetben tudod a partíciók méretét növelni/csökkenteni, értsd ezalatt, hogy ha van rajta oprendszer akkor is, bármikor lehet, csak tudni kell, hova van 'elrejtve' ez az opvió a winben. Amugy ha üres az egész gép, akkor töröld a partíciókat és hozz újra megint kettőt, ez a legtisztább.

2010. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A kérdésem arra irányul, hogy az előtelepített gépről itthon készített Rendszer lemez (amii tartalmazza a Win7 rendszert + drivereket) mennyiben különbözik egy, a boltban vehető eredeti Win7 op. rendszer telepítő lemezétől, amikor telepítünk?


Pl. azt tudom, h a boltban vásárolt telepítő esetén rákérdez a beállításokra (köztük a particionálásra is) telepítés közben.


De az itthon készített rendszer lemezről való telepítés is ugyanúgy zajlik-e, vagy az automatikusan telepít, egyéb beállításokra való rákérdezés nélkül?

2010. dec. 24. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!