Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Partíció kezeléshez lenne egy...

Partíció kezeléshez lenne egy kérdésem (? )

Figyelt kérdés

Van egy laptop-om, alapból 2 partíció volt rajta. A D-t soha nem használtam, ezért törölni szeretném, mert feltenném a Linux-ot is másik partícióra, de a D kicsi (9GB), és nem akarok 3 partíciót. A baj csak az, hogy a D-hez azt írja, hogy rendszerindító fájlok vannak rajta, ezért sem formázni, sem törölni nem tudom. Azokat a fájlokat valahogy átrakhatom C-re, hogy totál üres legyen a D? Vagy elég, ha csak kivágom/másolom és beillesztem a C-re? És ha igen, hova?


Köszönöm a segítséget!


2010. dec. 28. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Operációs rendszer?
2010. dec. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi operációs rendszer?
2010. dec. 28. 10:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Kollega arra céloz, hogy milyen operációs rendszer van jelenleg a gépen.
2010. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaa! :) Bocs! Win7
2010. dec. 28. 11:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ne nagyon rakosgasd azokat a fájlokat, mivel ha ezt írja ki, akkor lehet, hogy onnan indul az op. rendszer.
2010. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ejbenjaro ***** válasza:

Szerintem válaszd az egyszerűbb utat. Ments le mindent, majd a Windows telepítő lemezről indítsd újra a gépet. Töröld a partíciókat. Hozz létre egyet a Windowsnak, majd telepítsd újra a Windowst. A maradék üres helyre pedig annyi linuxos partíciót hozol létre amennyire szükséged lesz. A linuxnak egyébként is legalább 2 partíciót létre szoktak hozni, mert általában kell egy swap és egy rendszer partíció. Mondjuk ha rám hallgatsz, akkor a linuxnak inkább 3 partíciót hozol létre. Memóriától függően valami kicsit a swapnek (általában azt szokták mondani, hogy a memória méretének kétszerese). Aztán egy 10-15 Gigás rendszer partíciót, meg minél nagyobbat a HOME-nak (itt tárolod az összes cuccodat, dokumentumok, képek, videók, stb.).

Ha a linux címszó alatt Ubuntut akarsz telepíteni, ott van lehetőség úgy telepíteni a rendszert mintha az egy windows alkalmazás lenne a wubi telepítő segítségével. Ez egy kényelmes megoldás, mert így nem kell partícionálnod sem. Csak a telepítés folyamán meg kell adnod, hogy mekkora képfájlt csináljon a telepítő az Ubuntunak. Ha pedig nem tetszene a linux, akkor nem lesz semmi gond a rendszertöltő eltávolítással, meg a partíciók törlésével és újra a Windowsnak adásával, mert egyszerűen a Windows alól, mintha egy normál programot törölnél, a vezérlőpulton keresztül eltávolíthatod az Ubuntut a számítógépedről minden különösebb probléma nélkül.

2010. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam már a Wubi-ról, eredetileg úgy is akartam, csak egy Linuxos ismerősöm pont most szívta meg, mert elszállt a Windows, és az ugya vitte az Ubuntut is. Ezért akarom külön, hogy ha a Windows besokall (mert nála nem lehet tudni), akkor legalább a Ubi maradjon használható állapotban.


Csak azért nem értem, mert a D-n konkrétan semmi nincs. Tehát, most a dolgokat felvázolnám a D-ről. A D-ben alapból van két mappa. swtools, Temp. A Temp full üres, üres mappát ír, és rejtett fájl sincs. Az swtools tovább: apps, innen megint két mappa: skypedl, ez Skype nyelvi fájlokat tartalmaz, valamint a WLToolbar (Windows Live toolbar), nyelvi fájlokkal. Kérdem én: hol vannak itt rendszerindító fájlok? :S

2010. dec. 28. 11:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán rejtettek.

Ha mégsincsennek ott, akkor csak véletlenül a boot szektor települt oda, ebben az esetben gond nélkül telepitheted az ubuntut, mivel a GRUB nélküle is megtalálja a Windowst...

Formázni pedig az ubuntu telepitése közben le tudod. Amúgy muszáj lesz legalább 3 particiód legyen, mivel a linuxoknak kell swap is...

2010. dec. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Probléma megoldva!

A Win sz*patott meg, mert az írta azt, hogy rendszerindító fájlok vannak a D-n. Viszont 2 másik lemezkezelő is azt mutatta, hogy sem rendszer, sem rendszerindító nincs rajta, és csak sima egyszerű elsődleges partíció, úgyhogy azóta már töröltem is. :)


Köszönöm az eddigi segítségeket!

2010. dec. 28. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyan már nem időszerű a kérdés, de talán nem árt elmondani: A Win7 (és Vista) esetén külön válhat a rendszer (system) és a rendszerindító (boot) partíció. Alap esetben a boot fájlok egy fel nem csatolt (betűjel nélküli) partíción laknak, de lehetnek c:, vagy egyéb partíción is.

Megnézni (vagy akár szerkeszteni) bcdedit parancsal lehet. Akinek kényelmetlen a parancssor easybcd program. Óvatosan piszkáld, ha elrontod nem fog elindulni!

2010. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!